kış güzelliği, Kış aylarını geride bırakmış olmamıza rağmen baharın tatlı ve serin havası maalesef halen kendini göstermiş değil; kış soğuklarının halen içerisindeyiz. Bu şartlar altında ilkbahar makyajı yapmamızın cilde pek faydası olmayacak, hatta güzelliğimizi etkilemesi bile muhtemel. Kışın hava soğuk olduğu için ciltte sık sık kuruma ile karşılaşacaksınız. Bunun için gün içerisinde düzenli olarak nemlendirici ile cildinizi canlı tutmanızı öneriyoruz. Bunun yanı sıra aşağıda kış güzelliğini yakalayabilmeniz için tam 8 öneri sunduk; hepsi işinize ayrı ayrı yarayacak.

Teninize uygun saç
Saçlarınız, kızıl tonlu sıcak bir kahve mi yoksa küllü koyu kahve mi? Aralarında pek fark yok gibi görünse de, bu ayrıntılar, teninizin parlaklığının ortaya çıkabilmesi için çok önemli. Kuaförünüze danışarak, ten renginize en uygun saç tonunu seçebilirsiniz.

Allığı ihmal etmeyin

Canlı görünmeniz için yüzünüzün renkli görünmesi gerekiyor. Böylece güzelliğiniz de ortaya çıkmış oluyor. Allığı kafanıza göre değil de taktiklerini bilerek sürmeniz gerekir. Mesela yüzünüzün ince görünmesini istiyorsanız, allığı diklemesine, daha geniş görünmesini istiyorsanız yatak olarak sürmelisiniz.

Güvendiğiniz bölgelerinizi açığa çıkarın!

Kusurlu bilgelerinizi saklamakla uğraşmak yerine en beğendiğiniz, en güvendiğiniz yerlerinize dikkat çekmeyi deneyin. Örneğin çok güzel dudaklara sahipseniz dikkat çeken bir ruj kullanarak daha da dikkat çekici hale getirin. Ya da mükemmel bir sırta sahipseniz tercihinizi sırt dekoltesinden yana kullanın.

Bembeyaz dişler

Dişlerinize iyi bakın. Beyaz dişler ve sağlıklı, pembe bir diş eti sağlıklı genlere sahip olduğunuz anlamına geliyor. Dişlerinizi fırçalamanın dışında beyazlatıcı macunla fırçalamayı ihmal etmeyin. Yılda iki kez de temizletin.

Pembe cilt canlı demektir!

Pembe cildin canlı olduğu araştırmalar sonucu netlik kazandı. Siz de cildinizin daima genç kalmasını istiyorsanız erken yaşta güneş koruma ürünleri kullanmaya başlayın. Gündüz kreminiz, fondöteniniz ve el kreminiz en az 15 güneş koruma faktörü içersin.

Ellere önem verin

Bakımlı ellerde oje bir başka durur. Düzenli olarak manikürü ihmal etmeyin. Zarif ellere sahip olmak istiyorsanız ellerinize yeterli bakımı göstermelisiniz.

Her mevsim bakımlı olun

Yazın kazanılan bronzluk, kışa girerken yerini soluk bir renge bırakır. Ama siz soluk renkle gezmek zorunda değilsiniz. Bronzlaştırıcı günlük bakım kremleri imdadınıza koşuyor.

Parlak bir cilt için

Fondöten, tenin pürüzsüz görünmesini sağlar, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Işığı yayan pigmentler içeren fondötenler, yüzün yumuşak bir ışık kazanmasına yardımcıdır. Kalıcı pigmentler içeren fondötenler ise, yüze yumuşak bir ışık kazandırır, cilde kadifemsi bir görünüm verir.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler