Keskin sirke küpüne zarar olabilir. Ancak temizlik konusunda kadınlara büyük fayda sağlıyor. Daha önce sirkenin sağlık konusunda saymakla bitmeyen faydalarını sitemizde yer vermiştik. Sirke bu kez de temizlik konusunda sağladığı yararlarla yine yazı konusu olarak satırlardaki yerini alıyor.

* Acilen dolaptaki yemeği ısıtmanız gerekiyor. Haliyle mikrodalgaya koydunuz. Fakat yemeğin mikrodalgada bıraktığı kokuyu ne yaptıysanız çıkaramadınız. O zaman hemen bir kasenin içini yarısı su yarısı sirke şeklinde doldurun. Ve mikro dalganın içine koyun. Karışım ısındıktan sonra mikro dalganın içini sirkeli suyla temizleyin.

*Ovalanması gereken yerler deyince aklınıza sadece mutfak, banyo gelmesin. Kapı kollarınız da hem görünüş hem de sağlık açısından önemli. Kapı kollarınız için de sirkeden yardım alabilirsiniz.

*Mücevherlerinizin parlaklığından endişe duyuyorsanız, yapmanız gereken bir kaba biraz sirke koyun ve mücevherlerinizi de bu kabın içine ekleyin. 15 – 20 dakika kadar bekletin. Ve yavaş yavaş onları ovun.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler