Mutfağınızda yer açmak ve pratik kullanım alanı yaratmak için 10 öneri :

-Yeterince raf alanınız yoksa , tezgah arası askı borularına asacağınız minik raflara ; dışarıda duran bardaklarınızı ve sarımsak ya da soğan gibi açıkta sakladığınız yiyecekleri koyabilirsiniz.

-Katlanabilir paketler, dikey yerleştirdiğinizde daha az yer tutar.

-Sıcak suda eriteceğiniz mayayı, içlerinde artık yiyecek kokuları oluşmuş kavanoz ve kaplarda 12 saat bekletilirseniz istenmeyen kokular gidermiş olursunuz.

-Kuru gıdalar için şık ve dekoratif saklama sepetlerini tercih edebilirsiniz.Ancak yağlanıp tozlanmamaları için bu sepetler pişirme bölümünden biraz uzağa yerleştirmeniz yararlı olacaktır.

-Raflarınızı düzenlerken ,satın alınan ürünleri kullanım tarihi sırasına göre en eskiden en yeniye doğru sıralı bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

-Nadir kullandığınız büyük parçalarınız varsa, mutfağın tavanına yakın dolaplar yaptırarak yerden kazanabilirsiniz.

-Mutfak televizyonunu tezgâha koymak yerine yükseğe bir yere asarsanız oldukça bol alan kazanmış olursunuz.

-Mutfağın kapısının kenarına büyükçe bir sepet yada kutu koyarak gün içinde mutfağa ait olmayan ve sizin ve çocuklarınız tarafından  getirilmiş her türlü eşya, oyuncak, kıyafet ve ıvır zıvırı koyup, akşam olduğunda onları ait oldukları odalara dağıtabilirsiniz.

-Mutfak dolaplarının içine de kadehleri asabileeğiniz askılar yerleştirebilir ve onları daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

-Bir dolabı dört orta boy çöp kovası ile geri dönüşüm alanına çevirebilirsiniz.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler