Kova burcu yöneticisinin etkisiyle dengeli kişiliğinin olmasına rağmen bu denge bozulur. Eğer düzen hoşuna gitmiyorsa değiştirilip kendi düşüncesine uymak zorundadır.

Dâhilerin burcu kova demek yanlış olmaz. Dünyada iz bırakan dahi kovalar vardır. Baskıdan hiç hoşlanmaz ve baskıya karşı savaşır. Yeni bir hayat istiyorsa bunu hiç düşünmeden yapmaya koyulur. Abartılı duygulardan oldukça korkar. Hava grubu burçların genel özelliği olan aşırı duygular kovalara hitap etmez. O aklın yolunda bir çıkış kapısı arar.

Kova burcu oldukça hoşgörülüdür. İyiliği ve yardımseverliği çok sever.  Herhangi bir tartışma ortamında taraf tutmaz.  İnsanlık için müthiş fikirleri vardır. Birçok insanın hayal bile edemeyeceği kimilerine göre çılgınlık sayılabilecek fikirleri vardır. Kovalar ya dahi ya da deli olabilirler. Peşin hüküm vermeden onları iyice anlamalı ve tanımalısınız. Öngörü kovayı en çok iten şeylerdendir.

Maddiyat kovalar için değersizdir. O idealleri için yaşar ve ölür. İnsanlık için düşünür ve bu uğurda gündelik işlerini bile aksatmaktan çekinmez. Aşksız hayatın daha karmaşasız olabileceğini düşünen kovaların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu yüzden aklın ve kalbin arasında sıkışırlar.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler