Kalorisi Yüksek Yiyecekler

18 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 3.753 kez okundu.

Şimdiki yaşınıza gelene kadar çeşit çeşit yiyecekler yersiniz. Bu yiyeceklerin bazıları kilo aldırma özelliğine bazıları da yağ yakma özelliğine sahiptir. Yağ yakma özelliğine sahip olan yiyeceklerin genelinin tadı ekşi ve tatsızdır. Fakat kilo aldıran kalorili yiyecekler tuz, şeker, un, yağ gibi tat veren besinlere sahip olduğu için tadının daha güzel ve hoş gelmesi gayet doğaldır. Bazı insanlar ister kalorisi yüksek yiyecekler yesinler ister kalorisiz yine de kilo alamazlar. Çünkü metabolizmalarında, tiroit bezlerine ya da böbreklerinde bir rahatsızlık meydana gelmiş olabilir. Bu da kilo almanızı engeller ve bünyenizin zayıf düşmesini sağlar. Böyle durumlarda uzmana başvurmanız daha doğru olacaktır. Fakat az yiyen biri iseniz aşağıda bulunan kalorili yiyeceklerden kilo almak için yararlanabilirsiniz.

Kalorisi Yüksek Yiyecekler

  • Hayvansal ve bitkisel yağların 100 gramında en az 500 kalori bulunmaktadır. Mesela 100 gram tereyağının içinde 750 kalori vardır. Eğer bu kalori yakılmazsa kilo almak kaçınılmaz olur.
  • Badem ezmesi ve fıstık ezmesi içerisinde bulunan yağlar sayesinde kalorisi yüksek yiyecekler olarak vücudunuza yüksek kalorili ve zor yakılan besinler olarak işler. 1 yemek kaşığı badem ezmesi yaklaşık olarak 120 kalori içermektedir. Bu da yakılmadığı sürece vücudunuza kilo olarak döner.
  • Çikolata oldukça yüksek kalorili besinler arasında yer alır. Eğer içerisinde antepfıstığı, fıstık gibi kuruyemişler var ise içerisinde bulunan kalorinin yükselmesine neden olur.
  • Toz içeceklerde oldukça fazla kalori bulunmaktadır. 100 gram toz içecekte yaklaşık olarak 380 kaloridir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git