Hamile kalıp çocuk sahibi olmak isteyen bayanlar..

Psikolojik Olarak Kendinizi Rahatlatınız

Hamile kalmakta psikoloji çok önemlidir. Hamile kalmak istemenize rağmen; eğer stresli sinirli ve bunun gibi benzeri olumsuzluklara sahip iseniz gebeliği biraz ertelemişsiniz demektir. Kesinlikle rahat olmanız gerekmektedir. Düşüncelerinizden gebe kalamayacağım korkusunu atınız öncelikle.

Adet Dönemlerinizi Takip Ediniz

Gebelikte adet dönemlerine göre ilişkiye girmek ve bunları takip etmek oldukça önemlidir. Gebe kalabilme ihtimalinizin yüksek olduğu dönemlerde ilişkiye girmeye özen gösterin.  Düzensiz adetlerle karşılaştığınız zaman doktorunuza başvurunuz.

Alkol ve Sigara Kullanıma Dikkat Ediniz

Siz yada eşiniz alkol yahut sigara kullanıyor olabilirsiniz. Gebe kalmak istediğiniz zamanlarda alkole ve sigaraya ara veriniz. Unutmayın erkekte spermi en çok etkileyenlerin başında alkol ve sigara gelir. Sigara ve alkol kullanan erkeklerde yapılan araştırmalara göre spermlerinin bayanın yumurtasını dölleyemediğine rastlanmıştır.

Uygun Pozisyonlar Seçiniz

İlişki sırasındaki pozisyonlarınız da gebelik için çok önemlidir. Karşılıklı istek ve bunun sonucu her iki tarafın istekli olması gerekir. Zamanlama ve seçilen pozisyon gebe kalabilmeniz için önemlidir.

Doktorunuzun Önerilerine Dikkatlice Uyunuz

Unutmayınız ki bu konuda en çok bilgi sahibi ve tecrübesi olanlar doğum doktorlarıdır. Onların tavsiyelerine uyunuz. Kesinlikle yapmanızı istediği şeyleri yapınız. Yapılmamasını tavsiye ettiği şeylerden kaçınınız.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler