Doğum yapmadan önce en çok akla gelen sorulardan bir tanesidir doğum çantasının nasıl hazırlanacağı. Çünkü doğumdan sonra sizin ve bebeğinizin gereksinimleri oldukça artacaktır. Hastane de kaldığınız süre içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için gerekli olanlar eşyalar ve gereksinimler aşağıda verilmiştir.

Doğum Yapan Bayan İçin Gerekli Eşyalar 

İlk olarak doktorunuz kontrolünde doğum boyunca aldığınız test sonuçları yanınızda olmalı. Doğumdan önce doktorun bu test sonuçlarını görmesi çok normal. İhtiyacınız olacak şeylerde şu şekilde sıralanabilir: kalın pedler, iç çamaşırları, lohusa südyenleri, banyo havlusu, el ve ayak havlusu, göğüs uçları için kremler, bir kaç tane çorap, terlik banyo ve kendiniz giyebilmeniz için, tarak toka ve bunların yanında günlük ihtiyacınız olan ne varsa yanınıza alın. Kesinlikle çekinmeyin. Doğum gününüzde gerekirse hastaneye taşının.

Bebeğiniz İçin Gerekenler

Mutlaka bir kaç tane bebek çarşafı ve aynı zamanda üstüne örtebileceğiniz çarşaflar almanız gerekir. Bebeğiniz doğduktan sonra salyaları çok akacaktır o yüzden omuz havlusu, yeni doğmuş bebekler için yapılmış bebek bezleri, bebe havlusu şampuanı krem ve yağı, ıslak mendil(kesinlikle alkolsüz ve kokusuz olsun), bebe pudrası.

Eşinizin İhtiyacı Olacak Şeyler

Aslında eşiniz baba olma heyecanı ile kendini hiç düşünmeyecektir ve hatta ani bir doğum oluyor ise şortla bile gelebilir hastaneye. Bu yüzden eşiniz için eşofman takımı, terlik, iç çamaşırı, çorap, deodorant gibi gereksinimleri almayı kesinlikle unutmayınız.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler