Bebeğin Doğumunun İlk Belirtileri Önemlidir

Şu an büyük ihtimal hamileliğinizin 8. yada 9. ayındasınız ve endişe içerisinde bu yazıyı okuyorsunuz. Öncelikle kafanızdki bütün endişe ve korkuları kaldırınız ve yazımızı okumaya devam ediniz.

Yıllardır her annenin korkusudur bebeğim ne zaman doğacak yada bebeğimin doğacağı zaman erken olursa ve yalnız olursam ne yapmalıyım. Aynı korku babalarda da vardır. Bazen onlarca yanlış alarm sonucu işleri bırakırlar hastanelere bu alarmdan dolayı giderler. Hatta bazı çiftler onlarca kez doğum provası bile yaparlar.

Bebeğin Doğumunun İlk Belirtileri Önemlidir

İlk Doğum Belirtileri 

1.) Doğumdan hemen önce ilk belirti nişan gelmesidir. Hemen açıklayalım nişan gelmesini. Rahim ağzını tıkayan saksak sümüksü bir yapı vardır. Bu yapı eğer kanla karışık olarak vajenden atılırsa bunun doğumun ilk belirtisi olarak sayabilirsiniz.

2.) Yavaş yavaş doğum ağrıları (sancılar) başlar. Bu sancılar belinizde ve sırtınızda ağrılara sebep olabilir. Sancıların süresi öncelikle fazladır eğer periyodik olarak artma varsa(yani ilk başta  10 dakika da bir sancı oluyor, daha sonra 5 dakika, daha sonra 3 dakikada bir) bebeğiniz doğmak için size bir işaret yakmış demektir.

3.) En önemli belirti suyunuzun gelmesidir. Bebeğinizin etrafında bir kese bulunmaktadır. Hareket etmeye başlayan bebeğiniz bu su kesesini zorlar ve yırtılmasına sebep olur. Bunun sonucu boşalan şu rahiminizden gelmeye başlar. Su geldiği anda mutlaka doktora gitmeniz gerekir.

Evet yukarıdaki belirtilen üç önemli ilk doğum belirtilerini öğrendiniz. Bebeğinize ve kendi sağlığınıza dikkat ediniz.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler