Bebeğinizin Sağlığı Her şeyden Önemlidir.

Birçok anne hamile iken beslenmelerine dikkat etmezler. Hamileliğin başlangıcından sonuna kadar alınan her besin çocuklarının sağlığını olumlu yada olumsuz yönde etkilemektedir. Örneğin hamilelik sırasında alınan olumsuz besinler ileride çocuklarında kalıcı hastalıklara davetiye çıkartabilir. Bu hastalıkların başını kalp yetmezliği, şeker hastalığı, Alzheimer gibi tehlikeli rahatsızlıklar almaktadır. Bunun en büyük sebebi alınan yanlış besinlerin gelişmekte olan embriyonun DNA’larını değiştirmesidir.

Hamilelikle sağlıksız beslenmenizin çocuğunuzun dnasına olan etkisi
Sağlıksız Beslenme Çocuğunuzun DNA'sını Etkileyebilir

Profesör doktorların yaptığı araştırmalar nasıl beslenmeniz gerektiği, olumlu yada olumsuz beslenmeler sonucu bebeğinizin ileri yaşlarda karşılaşacağı rahatsızlıklar tahmini olarak verilmiştir.

1.) Kırmızı et tüketiminize dikkat edin.

Eğer doğacak olan çocuğunuz erkek ise gebelik sırasında kırmızı et tüketiminde belirli standartlara uymanız gerekir. Kırmızı et tüketimi çok fazla ise çocuğunuzun sperm sayısı ileride bundan etkilenebilir.(Azalma)

2.) Yetersiz karbonhidrat alımı.

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre hamilelik sırasında yetersiz karbonhidrat alımı bebeğinizin ilerideki yaşlarda obezite olmasına sebep olabiliyor. Yani gebelik sırasında alınan karbonhidratsız besinler sonucu çocuğunuz ileride aşırı hızlı kilo alabilir.

Bebeğinizin Sağlığı Her şeyden Önemlidir.

Şimdi aklınıza hemen şu soru gelebilir.” Ben karbonhidratsız besin alınca hamileliğim sırasında bu nasıl etkiler çocuğumun sağlığını yada nasıl aşırı kilo almasını tetikler?” Hemen bununda cevabını araştırmalardan faydalanarak verelim. Hamilelik sırasında doğacak olan çocuğunuz kendisini dış ortama hazırlıyor. Yani hamile iken az karbonhidrat alırsanız, DNA’da meydana gelen değişiklikler, çocuğunuzun doğduktan sonra daha fazla karbonhidrat ihtiyacının olmasına sebep oluyor. Ve buna adapte olan çocuğunuzun bünyesi karbonhidratlı yiyeceklerin alınmasını tercih ediyor. Şunu unutmayın fazla kilo almanın en büyük sebebi et gibi karbonhidratlı yiyeceklerdir.

 

 

 

 


admin

3 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. çok haklısınız bende dediğiniz gibi aldığım besinlere ve yediğim içtiğim şeylere hamileliğim sırasında çok dikkat ediyorum çünkü bebeğimin ileride sağlığını etkileyeceğini biliyorum. Sağlık önemli.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler