Doğal Taşların Vücuda Yararları

23 Mayıs 2020 tarihinde eklendi, 265 kez okundu.

Doğada bulunan taşların bazıları içerdikleri mineraller bakımından şifalı olarak bilinmektedir. Doğal taşların vücuda yararları bilinmeden önce bu taşların bir veya birkaç mineralin birleşmesi sonucunda oluştuğu bilinmelidir. Doğada bulunan içtiğimiz sulardan soluduğumuz havaya bitkilerin yetiştiği toprağa ve taşlara kadar her şey saf bileşiklerden oluşmuştur. Oluşmaları milyonlarca yıl süren doğal taşların her birinin ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Psikolojik ve zihinsel faydalarının ispatlandığı bu taşlar aynı zamanda kolye, yüzük, bileklik gibi birçok aksesuarda da kullanılmaktadır.

Doğal Taşların Faydaları

Doğal taşlar içerisinde bulundurduğu mineraller ile bedenimizdeki eksiklikleri tamamlamaya yardımcı olurken aynı zamanda vücudumuzun yaydığı enerjiyi dengelemektedir. Özellikle negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştüren bu değerli taşlar alternatif tıpta şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Günümüzün en büyük hastalıkları arasında sayılan stres gibi zihinsel ve psikolojik rahatsızlıklara iyi gelen bu taşlar; astım, bronşit, kan dolaşımı, migren, iştahsızlık, uykusuzluk, göz ağrılarından iltihaplara kadar birçok hastalıkta alternatif tıp alanında kullanılmaktadır. Örneğin ametist yada kuvars gibi taşlar vücudun negatif enerjisini alarak sağlığın korunmasında yardımcı olmaktadır. Akik kan dolaşımını kolaylaştırıp soğuk algınlığı ve enfeksiyonu önlerken, ametist ise strese, migrene, iştahsızlığa iyi gelen kanı temizleyen bir pozitif enerji taşıdır.

Doğal Taş Çeşitleri Nelerdir?

Doğada birçok doğal taş bulunmaktadır. Bunlardan günümüzde en çok bilinen ve kullanılanları ise elmas, safir, ametist, akik, akuamarin, azurit, turkuvaz, yeşim, mercan ,yakut, topaz, aytaşı, kuvars, jasper, kehribar, inci , zümrüt olarak sayılabilir.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git