Doğal beslenmenin artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu söylememize gerek yok. Tabiat ana tüm olanaklarını bizim daha sağlıklı olmamız için kullanıyor.

Muz

Bu olanaklardan biri de daha mutlu olmamız için bize sunduğu doğal besinler. Vücuttaki mutluluk salgılarını çoğaltan besinler, strese karşı da etkili bir silah olarak kullanılıyor. Örneğin bunlardan birisi. Örneğin muz yiyerek daha mutlu olmanız mümkün. ‘Nasıl?’ diye soracak olursanız anlatalım. Muzda bulunan B6 vitamini vücuttaki serotonin ve depomini artırıyor. Dolayısıyla siz de daha rahat ve mutlu saatlerle baş başa kalıyorsunuz.

Portakal suyu

C vitamini deposu portakal suyunun faydalarını anlatmaya gerek yok. Tüm uzmanlardan tarafından önerilen bir içecek. Portakal suyunun vücuda sadece enerji vermekle kalmıyor. İçinde barındırığı yüksek C vitamini beyindeki sinirleri dengelemeye yardımcı oluyor. Ayrıca depresyonda da etkili olduğu yine uzmanlar tarafından kanıtlandı.

Ceviz

Duyguların kontrol altına alınmasındaki en önemli besinlerden biri yoğun miktarda esansiyel yağ içeren ceviz. Bunu sağlamasındaki en büyük etken de kuşkusuz cevizin içinde bulunan Omega 3. Çerez yemekten bir çoğunuzun kaçındığını biliyoruz. Ancak cevizi ayrı bir yere koymanızda fayda var.

Ispanak

Temel Reis mucizesi ıspanak emin olun, sizi sadece güçlü yapmayacak. Bunun yanında daha stressiz bir hale gelmeniz için içinde barındırdığı magnezyumu sonuna kadar sizin mutluluğunuz için harcayacak. Asabiyete lüzum yok. Çünkü yanınızda ıspanak var.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler