Tabiat ana her konuda olduğu gibi güzellik konusunda da cömertliğinden vazgeçmiyor. Cildiniz ve saçlarınız için artık çok para ve vakit harcamaya gerek yok. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler işinizi görmenize fazlasıyla yetecek.

* Toz, duman, egzoz gazı… Ve saçlarınız kupkuru! Artık değil. Bir muz alın ve onu püre haline getirene kadar ezin. İçine de bir çay kaşığı kadar bademyağı koyun. Karışımı saç diplerinize 20 dakika kadar masaj şeklinde uygulayın. 20 dakika sonra da aradaki farkı görün.

* Cildinizin sağlığı salatalıktan sorulur desek abartmış olmayız.  Magnezyum, demir, potasyum, A, B ve C vitaminlerinin deposu olan salatalıkla canlanmak sizin elinizde. Susuzluğu giderici olarak da kullanılan salatalıkla dipdiri bir cilde kavuşmak sizin elinizde. Bunun için kabuğunuza soyup yüzünüze sürmeniz yeterli.

* Cildin en iyi kendini yenilediği zaman dilimi uykudur. Gün boyu güneş, rüzgar ve strese bağlı olarak kendini sürekli tetikte tutan cilt, uykudayken kendini otomatik olarak sakinleştirir. Bu yüzden iyi bir uyku iyi bir cilt demektir.

* Meyveyi elinizin altından sakın eksik etmeyin. Zira meyveler en büyük doğal antioksidanlardır.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler