Evet hanımlar yaz geliyor. Plajlarda 2012 model kreasyonlar kıyasıya yarışacak. Ancak plaj modasının yanında bronz tenler de görücüye çıkacak.

Bronzlaşmak için bir çok yol var. Kimisinin yan etkileri çok büyük. Peki sağlıklı ve bronz bir ten için ne yapmalı? Ezber bozacak taktikler aşağıda…

* Şemsiyeniz ne kadar büyük olursa olsun güneşin UV ışınlarının P’si cildinizle teması kesmiyor. Yani bu gölgede de bronzlaşmanınızın mümkün olacağını gösteriyor. Gölgede güneşlenmek doktorların da en büyük tavsiyesi.

* Teninizi bronzlaştırırken aynı zamanda da güneşten korunmanız için uzmanların tavsiyesi 6 tatlı kaşığı kadar krem. Bu demek oluyor ki, 200 ml litrelik bir tüp kremi bir haftada tüketmeniz gerekiyor.

* Bikininizin mutlaka iz yapmayan türden seçmeye dikkat edin.

* Güneş kremlerinden suya dayanıklı olanları alırsanız iyi olur. Zira güneş ışığı suyun 30 cm altına kadar etki gösteriyor.

*Kullandığınız parfümlerin tende güneş lekesi yaptıklarını söylemeye gerek yok. Bu lekelerden kurtulmak için cildi tahriş etmeyen hafif kokulu parfümleri tercih etmekte fayda var.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler