Her kadın pürüzsüz olmanın yanında tek renk düzenli bir cilt ister. Beyaz tenli olmak aynı zamanda yüzünüzün daha güzel ve aydınlık görünmesine sebep olmaktadır fakat en zor olan cilttir. Beyaz bir cilt istiyor veya beyazlığını her zaman korusun istiyorsanız bunun için bazı bakım yöntemlerini uygulamanız gerekmektedir. Yüz beyazlatma yöntemleri kimyasal estetik operasyonların dışında evde uygulayabileceğiniz kadar seçenekler de içermektedir.

Pirinç suyu ile yüz beyazlatma yöntemleri; bu yöntem sizi pirinçleri boşuna harcayacaksınız ve israf yapacaksınız düşüncesine itmesin. Mutlaka evde pilav yapıyorsunuzdur yapmıyorsanız da bir avuç pirinç ile kendinize bir sprey hazırlayabilirsiniz. Bir avuç pirinç için bir su bardağı ılık su kullanabilirsiniz. Bir süre karıştırarak pirincin rengini bırakmasını bekleyin ve bu suyu yüzünüzü yıkadıktan sonra hafif darbeler ile uygulayın ve durulamayın. Zamanla cildinizin daha beyaz olduğunu göreceksiniz.

Yüz beyazlatma kremleri; yüz beyazlatma yöntemleri için bu özelliği taşıyan birçok kimyasal ya da bitkisel krem bulunmaktadır. Bu kremlerin ortak özelliği sürdükten sonra güneş ışığı görmemeniz gerektiğidir. Cildinizde kızarıklık ya da ters etkiler yaratabilir.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler