Kuru fasulyenin her evin vazgeçilmezleri arasında olduğu kesin. Pilav ve turşu kombinasyonlarıyla hem sağlıklı hem de lezzetli bir seçenek olarak her zaman kullandığımız bir seçim.

Birçok yemeğin olduğu gibi kuru fasulyenin de farklı farklı pişirilme tarzı var. Ancak güveçte yapılan kuru fasulyenin yeri muhtemelen herkes için farklıdır.  Peki güveçte kuru fasulyeyi nasıl yapacağız? İşte tarifi.

Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri sıralayalım: 3 bardak kuru fasulye, 2 baş soğan, 3 sivri biber, yarım kilo kuş başı et, 1 yemek kaşığı tere yağı, yarım çay bardağı kadar sıvı yağ, 1 domates, bir çorba kaşığı biber salçası, 1 tatlı kaşığı tuz, isteğe bağlı olarak karabiber kırmızı biber.

Kuru fasulyeyi akşamdan suya koyun. Kuru fasulyeler kıvama geldikten sonra, güvecin içine tere yağı, soğan, domates, kuş başı et ve baharatları ilave ediyoruz. Bir süre karıştırıyoruz. Zaten kıvama geldiğini göz kararıyla anlamanız mümkün. Üzerine de 2 parmak geçecek şekilde suyunu ekleyin. Son olarak alüminyum folyoyla üzerini örtün ve kısık ateşte pişirin.

Yerken parmaklara dikkat lütfen!


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler