Günlük hayatınızda mecburen, bakımlı görünmek ya da güzelliğinizi ortaya çıkarmak için makyaj yapmak zorunda kalabilirsiniz. Günün stresi ve makyajın uzun süre yüzünüzde kalması cildinizin kirli, yaşlı ve bakımsız görünmesine sebep olabilir. Bu hem cildin erken yaşlanmasına hem de uzun vadede makyajın gösterişini bile göstermeyecek kadar kalıcı etkiler yaratmasın sağlar. Bu sebeple şimdi cilt temizleme yöntemlerinden bahsedeceğiniz.

Yüz yıkama; cilt temizleme yöntemlerinin başı yüzünüzü her sabah ve akşam mutlaka yıkamaktır. Yüz yıkama uzun sürede tazelenme etkisi yaratmaktadır. Sabahları soğuk su ile yüzünüzü yıkamalısınız bu hem uykunun etkisini azaltarak ayılmanızı sağlar hem de cildin daha diri görünmesine yardımcı olur. Akşamları ise ılık su ile yıkayarak peeling ya da yüz temizleme sabunları ile güzel bir şekilde yıkadıktan sonra ılık su ile durulamalı ardından ise soğuk su ile şok yapmalısınız.

Sabun ya da jel kullanımı; jellerin birçoğu ciltte kalıcı etkiler bırakmak için özel olarak hazırlanmıştır ve düzenli bir şekilde kullanıldığında daha pürüzsüz daha parlak bir cilt elde etmenizi sağlamaktadır. Cilt temizleme yöntemleri arasında en etkili olan peeling ölü hücrelerden sizi kurtarırken aynı zamanda cildinizin daha geç yaşlanmasına yardımcı olur.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler