Herkes çikolatayı sever. Şahsen şu ana kadar görmedim sevmeyen bir kişiyi. Özellikle çocuklar… Onlar için iyi bir sürpriz olabilir aşağıdaki tarif. Evet artık tarife geçelim.

İlk önce gerekli şeylere bakalım;
dört tane yumurta, dört yemek kaşığı kakao, bir paket vanilya, bir buçuk su bardağı şeker, bir buçuk su bardağı un, bir paket kabartma tozu ve iki su bardağı sütü keki ıslatmak için kullanacağız.

Krema için gerekli şeyler;
bir kutu krem şanti ve bir su bardağı süt.

Kakao sosu için gerekli şeyler;
bir su bardağı su, bir su bardağı süt, iki yemek kaşığı kakao, bir yemek kaşığı nişasta, üç yemek kaşığı toz şeker, iki yemek kaşığı margarin.

Şimdi nasıl yapacağıma geçelim.

Yumurtayı ve şekeri kapta köpükleşinceye kadar çırpın. Köpüren karışımın içine kakao, kabartma tozu ve vanilyayı da ekleyin. Hamurumuz tamamlanınca 180 dereceli fırında 35 dakika boyunca pişmeye bırakalım.

Hamurumuz pişene kadar krem şantiyi yapmaya koyulalım. Bir kapta krem şanti ve sütü karıştıralım ve hazırlanan krem şantiyi buzdolabında soğumaya bırakalım. Kakao sosu için de yukarıda verdiğimiz tüm ürünleri bir kaba koyarak hazırlayabiliriz.

Sıra geldi en son aşamaya; fırından çıkardığımız keki biraz soğumaya bırakıyoruz. Sıcaklığı iyice düştükten sonra üzerine iki bardak sütü gezdirerek döküyoruz. Krem şantiyi de tüm kekin üzerine sürdükten sonra buzdolabında yarım saat kadar bekletiyoruz ve çıkardıktan sonra kakao sosunu üzerin döküyoruz. Kekimiz servise hazır.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler