Normal doğum yapamayan bayanların tercihidir sezaryan ile doğum. Bunun en büyük sebebi rahmin çocuğun çıkabilmesi için yeterli büyüklükte olamamasıdır. Yada anneler normal doğum yapmaktan korkarlar ve bunun yerine sezeryan ile doğumu tercih ederler. Ayrıca doktorlar tarafından vajinal olarak doğumun tavsiye edilmediği durumlarda da sezeryan ile doğuma yönlenme olabilmektedir.

Günümüz teknolojisi oldukça ilerlemiştir. İlk başlarda sezeryan ile doğum sonucu ölümler meydana gelebilmekteydi. Ama 21. yüzyılın dünyasında sezeryanla doğum oldukça fazla tercih edilmekte ve herhangi bir sağlık problemi olmadan bebeğiniz doğabilmektedir.

Sezeryan İle Doğum Anı

Sezeryan İle Doğum

Sezeryan ile doğum takriben 40 dakika ile 1 saat arasında sürebilmektedir. Karında 10-12 cm lik bir kesik açılmaktadır. Bu kesikten sonra bebeğe ulaşabilmek için çeşitli dokular kesilmektedir. Bebek çıkarıldıktan sonra gerekli tıbbi müdahaleler yapılır. Artık karında olmaması gereken dokular alınır. Ve kesilen dokulara dikiş atıldıktan sonra sezeryan ile doğum sona erer. Anne aynı gün içinde ayağa kalkabilmektedir.

Sezeryan İle Doğum Videosu 

Aşağıda sezeryan ile doğumun aşamalı olarak videosu verilmiştir.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler