selülitlerden kurtulmanın yolları, Yaz aylarına resmi olarak girmemize sadece iki haftalık bir dönem kaldı. Buna rağmen ultra sıcaklarla birlikte şimdiden sahillerin ve plajların dolduğunu görebiliyoruz. Biz kadınların en büyük korku ve çekincelerinden bir tanesi ise kış ayları boyunca hareketsiz kalmamızdan dolayı oluşan selülitler. Bu selülitlerden kısa sürede kurtulmanız için halen bir şansınız bulunuyor ve bu şansı iyi değerlendirmenizi öneriyoruz. Nasıl mı? Onun cevabını bu yazımızda sizlere detaylı olarak sunduk; ama üzülerek söylemek gerekiyor ki ilkbaharın başından itibaren start vermeniz gerekiyordu çalışmalara…

Sağlıklı beslenerek,

– Yeterli su tüketerek

– Egzersiz yaparak

– Stresi azaltarak

– Günde 7-8 saat uyuyarak

– Yeşil çay içerek ve vücudu temizlemek için posalı, koyu yeşil yapraklı sebzelere beslenmede yer vererek selülit sorununu ortadan kaldırmak çok kolay.

“Yeşil çay düzenli kullanıldığında yağ yakar ve selülit oluşumunu engeller”

“En bilinen selülit oluşum nedeni kan dolaşım bozukluğudur. Bunun yanı sıra hormonal problemler, genetik faktörler, yanlış beslenme alışkanlıkları, yeterli su tüketilmemesi, hareketsizlik, alkol tüketimi, ağırlık artışı nedenleriyle de selülit oluşumu gözlenir” diyen Doğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Beslenmenin selülit oluşumu ile çok yakın ilişkisi vardır. Tam tahıllar ile sebze ve meyve içeren yani yüksek posalı diyet selülit oluşumunu engeller. Yeterli C vitamini alımı da yine selülit oluşumunun önüne geçer. Beslenmede şeker ve şekerli besinlerin azaltılması gerekir.

Baharatların dolaşım sistemi üzerine olumlu etkisinden yararlanılabilir. Koyu yeşil yapraklı sebzelerin her öğünde tüketilmesi selülit oluşumuna engel olur. Sıvı alımının yine selülit oluşumu üzerine olumlu etkisinden faydalanabilirsiniz. Ancak burada şekerli içecekler yerine doğal olan bitki çaylarının tercih edilmesi önemlidir.

Yeşil çay düzenli tüketilirse (günde 2-3 fincan) metabolizmayı hızlandırarak yağ oluşumunu azaltır. Özellikle yeşil çay içtikten 30 dakika sonra damarlardaki dolaşım hızlanır. Bu da selülit oluşumunu engeller. Su tüketiminin ise yine doğru miktarda olması (günde 2-3 litre) önemlidir.”


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler