selülite tek seansta son, Sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında selülitler bayanlar için oldukça büyük bir problem. Bu vakte kadar yapılan araştırmalara bakınca her on kadından dokuzunda bu problemin ortaya çıktığı gözüküyor. Tıp, selülit konusunda senelerdir yoğun çabalar harcarken çok olumlu sonuçların alındığını söyleyebiliriz. Şimdi de selülitin geçirilmesi adına yeni bir tedavi yöntemi ortaya çıktı. Bu vakte dek alınmış olan sonuçlar da gayet olumlu olduğunu için “smooth liner” adlı bu selülit tedavi yöntemini sizlerle paylaşmak istedik. Sadece tek seansta selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.
SELÜLİTLERE TEK SEANSTA KALICI ÇÖZÜM: SMOOTH LINER

Yeni uygulama ile selülit sorununa kalıcı ve yan etkisiz çözüm bulunduğunu vurgulayan Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Smooth Liner, yıllardır estetik tıpta kullandığımız radyofrekans enerjisinin ve iğne uygulamasının birleştirilmiş halidir. Selülitli dokuda tedavilerin başarısız olmasına sebep olan ya da tedaviye rağmen hızla tekrar selülitin oluşumunu sağlayan ve bir türlü ortadan kaldırılamayan fibrotik bantlardır. Smooth Liner denilen cihazdaki iğne bildiklerimizden farklıdır. Kalp şeklinde dizayn edilmiş, onaylı ve patentli iğnesi en önemli özelliğidir. Selülitli dokuda oluşmuş olan fibrotik bantlar, deri altına alt tabakalara doğru uzanan ip şeklindeki yapılardır. Bunları ortadan kaldırmamız gerekir. Yaptığımız işlem ile tam da bunu sağlıyoruz ve kanamaya sebebiyet vermiyor.”

LOKAL ANESTEZİ EŞLİĞİNDE

Medikal Estetik Hekimi Mevlüt Dağ, selülitli alana önce lokal anestezi uygulandığını ve tek bir noktadan kılavuz bir iğne yardımıyla deri altına geçildiğini ifade etti.

Sonra kalp şeklinde Smooth Liner iğnesi ile deri altına ulaşıldığını ve burada selülite sebep olan fibrotik bantların kalp şeklindeki özel ucu küt iğnenin orta boşluğuna takıldığını ifade eden Dağ, bu özel iğnenin ucundaki radyofrekans enerjisi sayesinde bantların kırıldığını söyledi.

Medikal Estetik Hekimi Mevlüt Dağ, bu sayede selülit bölgesine uygulanan radyofrekans enerjisi ile deri altı dokuda metabolik aktivasyonun başladığını, bunun da yağ yapılarının şeklini düzeltip, kan ve lenf dolaşımını aktifleştirirken aynı zamanda gevşek deri dokuda sıkılaşma meydana getirdiğini aktardı.

Dağ, uygulamanın en önemli avantajları olarak da, ağrısız ve kanamasız olmasını, çok kısa sürede yapılabilmesini, tek seansın yeterli olmasını ve etkinin hemen görülmesini gösterdi. Activa Medikal Estetik Klinikleri Direktörü Medikal Estetik Hekimi Mevlüt Dağ, işlem sırasında kalp şeklindeki iğnenin deri altından çıkarılmadan istenilen her türlü mezoterapi ürününün aynı alana verilebilmesinin de dile getirdiği büyük avantajlar arasında olduğunu sözlerine ekledi.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler