kahve masajı, Doğanın güzellik adına bizlere armağan ettiği belki de en yararlı besin kahve. Biz ne kadar kahveyi bilinçli olarak sadece içmek için tüketsek de aslında yediğimiz şeylerin, kullandığımız güzellik malzemelerinin çoğunda o da yer alıyor. Kahveyi biz kadınların en büyük dertlerinden biri olan selülitlerden kurtulmak için de kullanabiliriz; bunun için kahve masajı yapacağız. Biz de aşağıda sizlere kahve masajının nasıl yapılacağını 3 ayrı yöntemle birlikte aktardık. Üçünü de mutlaka yapmayı unutmayın.

1. Uygulama

Malzemeler

Keten tohumu yağı
Çuha çiçeği yağı
Zeytinyağı
Biraz çekilmiş toz kahve

Hazırlanışı ve uygulanışı

Uygulayacağınız alana göre göz kararı bir kabın içine malzemeleri koyun ve karıştırın. Karışımı selülitli bölgelerinize sürerek masaj yapın.

2. Uygulama

Malzemeler

1 yemek kaşığı krem
2 yemek kaşığı filtre kahve

Hazırlanışı ve uygulanışı

Kahve ve kremi iyice birbiriyle özleşene kadar karıştırın. Karışımı uygulamadan önce ılık duş alın çünkü ılık su, vücudunuzdaki kan dolaşımı artırır. Duştan çıktıktan sonra vücudunuzu kurulayın. Selülitli bölgeye karışımı sürün ve parmak uçlarınızla güzelce ovalayarak masaj yapın. Ardından karışımı sürdüğünüz bölgeyi streç filmle sarın. Yarım saat kadar bekledikten sonra ılık suyla kahveli alanları temizleyin.

3. Uygulama


Malzemeler

1 kahve fincanı susam yağı
4 adet dövülmüş aspirin
4 adet limonun suyu
1 çorba kaşığı nane yağı
1 çorba kaşığı biberiye
1 çay kaşığı kekik
½ fincan Türk kahvesi

Hazırlanışı ve uygulanışı

Tüm malzemeleri geniş bir kapta karıştırın. Temiz cildinize masaj yaparak karışımı yedirin. Ardından karışımı selülitli bölgede biraz bekletin. Ilık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler