Bu dünyadaki en güzel ve en çok mutluluk veren şeylerden biri bebek sahibi olmaktır. Yeni evlenen her çiftin tek hayali doğacak olan bebeklerini ellerine alabilmektir. 

Eğer bebek sahibi olamıyorsanız daha önce yaşadığınız yada genetik olarak çocuk sahibi olmanızı etkileyen faktörler varsa bu faktörlerin önüne tüp bebek merkezleri ile geçebilirsiniz. Daha önce geçirmiş olduğunuz bir hastalık, ailenizden kalan genetik bir değişiklik yada yaşadığınız yerin üzerinizde kurduğu baskı bile çocuk sahibi olmanıza engel olabilir bunu kesinlikle unutmayın.

Son günlerde yukarıda anlattığımız olaylardan sonucu bebek sahibi olamayan çiftlerin en büyük tercihi tüp bebek yöntemidir. 

Peki tüp bebek sahibi olabilmek için ne yapmanız gerekmektedir?

Öncelikle size en yakın sağlık kuruluşuna başvuruda bulunabilirsiniz. Özel hastane yada devlet hastanesi fark etmez her ikisine de başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonra sağlık kuruluşu tüp bebek sahibi olup olmayacağınız hakkında testler yapacaktır. Eğer test sonuçları olumlu çıkar ise size bildirilir ve tüp bebek sahibi olabilmeniz için neler yapmanız gerektiği anlatılır. Ardından tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olabilmeniz için tedavi süreciniz başlar.

Eğer tüp bebek sahibi olabilmek için devlet kuruluşlarından faydalanmak istiyorsanız, üniversite hastanelerinden yada en yakın devlet hastanesinden bir rapor almanız gerekir. Alacağınız rapor sizin doğal koşullarla bebek sahibi olamadığınızın kanıtıdır. Rapor aldıktan sonra aldığınız rapor ile tüp bebek yöntemini kullanan herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilir ve tedavinizin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Tüp Bebek Sahibi Olabilmek İçin Gerekli Koşullar

Eğer daha önceki yıllarda normal yollarla yada tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olduysanız ve 40 yaşını aştı iseniz devletin tüp bebek tedavisinden malesef faydalanamazsınız. Bu hizmetin devlet tarafından sağlık kuruluşlarında olmasının sebebi gerçekten bebek isteyip de bebek sahibi olamayan çiftler içindir.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler