Makyaj ile Psikolojik Terapi

23 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 6.523 kez okundu.

Kadınların hayatından stresi atmak için kullandıkları yeni terapi yöntemi sizi hayrete düşürecek! Hem güzelleşmek hem de psikolojik sıkıntılardan arınmak için makyaj yapmayı denediniz mi? Dışarı çıkarken başkaları için hazırladığınızı düşünmelerine rağmen siz yüzünüzde o anlamlı tebessümünüz ile bunu aslında kendinizi rahatlatmak için yaptığınızı aklınızdan geçirin.

Makyaj hem sizi güzel hissettirdiği için hem de sağlamış olduğu değişim olanağı ile beraber sizi rahatlatacak bir niteliğe sahiptir. Psikolojinizin bozuk olduğunu hissettiğiniz bir gün hazırlanın, tam manası ile kendinizi ifade eden bir makyaj yapın ve dışarıda kendinize bir kahve ısmarlayın. Emin olun ki bu adım size tedavi gibi gelecek.

Toplum Kurallarına Uymak Zorunda Değilsiniz!

Kadınların en çok sıkıntı çektikleri alanların başında makyaj ya da giyim konusunda onlara toplumsal kurallara uymak gibi bir misyon yüklenmesidir. Toplum kuralları sizin nasıl makyaj yaptığınıza ya da nasıl giyindiğinize karışamaz. Bunu unutmamalısınız. Önemli olan size çizilmiş olan sınırlar değil sizin kendinizi nasıl iyi hissettiğinizdir.

Makyajınızı da giyim tarzınızı da öz iradeniz ile kendiniz belirlemelisiniz. Bu konuda çevrenizde bulunan kadınları da bilgilendirin. En azından eğer bir anneyseniz çocuğunuza bu bilinci kazandırın. Özellikle erkek anneleri çocuklarına bir kadını kısıtlama hakkının erkekte ya da herhangi bir toplumsal normda olmadığını kavratmalıdır. Bu şekilde en azından gelecek senelerde kadınlar için çok daha rahat bir sosyolojik yapı içerisinde hayatımıza devam edebiliriz.

Etiketler:




Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git