Kocam Balayına Gitmek İstemiyor Ne Yapacağım

27 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 3.465 kez okundu.

Kocam Balayına Gitmek İstemiyor Ne Yapacağım

Gelinliği, nikah şekeri, düğün salonu, çeyiz, evi yerleştirmek derken, düğün hazırlıkları stresli ve bol koşuşturmalı dönemlerdir. Hem en mutlu hem de en stresli olduğumuz o günü iple çekeriz. Her şeyin sorunsuz ve güzel geçmesi için çabalarız.

Ne yazık ki erkekler, kadınlar kadar ince ayrıntılara dikkat etmez. Kadınlar için büyük önem taşıyan şeylerin, erkekler için hiç bir anlam ifade etmediği durumlar olur. Bu yüzden ortaya çıkan sorunlardan biri de balayıdır. Çoğu kadın erkeklere göre daha fazla önemser bunu ve eşleri aksi düşüncelerini dile getirdiğinde kocam balayına gitmek istemiyor ne yapacağım sorusu akıllara gelir.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir; inatlaşmak asla bir çözüm değildir. Çünkü siz inatlaştıkça eşiniz de inatlaşır ve durum içinden çıkılmaz bir hâl alır.

Onu dinlemeyi bilmelisiniz. Neden gitmek istemiyor başta bunu anlamanız gerek. Onun için mantıklı olan sebeplerin, aslında mantık hatası bulunan noktalarını eşinize göstermelisiniz. Göstermelisiniz ki ikna etme aşaması kolaylaşsın.

Onun nedenlerini geçersiz hale getirdikten sonra sıra geliyor neden gitmeyi çok istediğinizi eşinize anlatmaya. Tane tane ve sakin bir şekilde durumu anlatın. Bir kez yaşanabilecek bir durum olması ve ileride “keşke”demek istemediğinizi mutlaka belirtin. Sizin için önemini anladığında emin olun isteğinizi geri çevirmeyecektir.

Unutmayın sinir, yükselen sesler, kavga asla çözüm değildir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git