Kaynanam Beni Hiç Sevmiyor Neden

27 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 10.109 kez okundu.

Gelin-kaynana çatışmaları yıllardır süregelen bir durumdur. Ne yazık ki bu tip çatışmalarda arada kalan damat olur. Gelinini sevmeyen bir kaynana, oğlunu geline karşı sürekli kışkırtmada bulunur ve haliyle evlilikte huzursuzluklar meydana gelir. Tabi gelinler de haklı bir isyanda bulunur. Kaynanam beni hiç sevmiyor neden ?

Aslında bu sorunun pek çok nedeni olabilir. Anneler için evlatları her zaman çok kıymetlidir ve kimseyle paylaşmak istemezler. Ama gün gelir oğulları bir kızın elinden tutup, evleniyorum diye çıkagelir. Bunun karşısında oğlunu kaybetme korkusuna kapılan anneler bir anda geline cephe alır ve düğün günü gelip, her iki tarafın tamam demesiyle sorunlar boy göstermeye başlar.Oğlu evden ayrılıp eşiyle yaşamaya başlayan annenin kaybetme korkusu artar ve geline karşı önyargıları artar, tavırlar değişir, huzursuzluk alır başını gider.

Oysa, oğlunu kaybetmediğinin tam aksine bir de kız evlat edindiğinin farkında olsa bu mutluluk paha biçilemez.Eğer siz de onun size olan yaklaşımı gibi bir tavır sergilerseniz inanın zararı eşinize, evliliğinize doğal olarak size olacaktır. O yüzden gelinlerinüzerine düşen vazife,kayınvalidelerine; oğullarını kaybetmediğini göstermektir. Ona iyi yaklaştığınızı gördükçe size olan önyargıları yavaş yavaş kırılacaktır.

Unutmayın ki o, sevindiğiniz adamı doğuran kadın. O olmasaydı, eşiniz olmazdı.Sırf bu yüzden bile sevgi ve saygıyı hak ediyorlar.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git