Güne Enerjik Başlamak İçin Öneriler

26 Nisan 2020 tarihinde eklendi, 487 kez okundu.

Gün içerisindeki enerjinizi sabah nasıl uyandığınız belirliyor. Eğer kaliteli ve yeterli bir uykudan sonra uygun yöntemleri yaparsanız günün bitmeyen koşuşturması içinde daha canlı ve daha pozitif olabilirsiniz. Şimdi hep beraber güne daha iyi bir başlangıç yaparak zinde kalmak için önerilere göz atalım.

Cep Telefonu ve Kısa Bir Meditasyon

Hemen hemen herkesin yaptığı ilk şey uyanır uyanmaz cep telefonunu eline almaktır. Doğru olan davranış ise en az yarım saat cep telefonundan uzak durmak ve bu sürede kendinizi dinlemeniz olacaktır. Hazır cep telefonundan uzaklaşmışken 15 dakikalık sabah meditasyonu güne arınmış ve daha iyi bir başlangıç yapmanıza yardım edecektir. Bu sayede düşüncelerinizi toplayarak gün içerisindeki planlarınızı uygulamaya hazır olacaksınız.

Gerekli Detoks Alımı

Uyandıktan sonra kahvaltı öncesi antioksidan içerikli içeceklerle güne daha sağlıklı başlangıç yapılabilir. Antioksidan açısından zengin olan bu içecekler doğal kafein etkisiyle daha hızlı uyanmanızı sağlayacaktır. Metabolizmanız hızlanırken hücre yenilenmesi ile güne daha hızlı ve zinde başlayabiliyorsunuz.

Soğuk Etkisi ve Hızlı Maske

Uyanmakta zorluk çekenlere uyku mahmurluğundan kurtulmak için en hızlı ve etkili yol ılık bir duş almak olacaktır. Kuru ciltlere yoğun nem maskesi ya da mat ciltli iseniz enerji veren kafeinli maske uygulaması ile cildiniz enerjik ve zinde görünecektir. Böylece hem zihin ve hem de vücut olarak güne daha zinde başlayabileceksiniz.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git