Ev dekorasyonunun siz kadınlar için olan önemini tahmin etmek zor değil. Özellikle sezonlar değişirken markaların çıkardığı birbirinden çarpıcı ev dekorasyonu örnekleri her kadının hayalini süslüyor.

2012’nin yaz sezonu ev dekorasyon modelleri de yine birbirinden çekici tasarımlarla kendini göstermeye başladı. Hemen belirtelim bu yaz evlerde rengarenk modeller görmek pek mümkün değil. Ağırlıklı olarak siyah, gri tonlarında mobilyalar ve buna uygun bordo, koyu kırmızı gibi renkler evlerimize hakim olacak.

Ancak bu durum hemen ‘kasvet’ kelimesini akla getirmesin. Çünkü bu renklerin birbiriyle uyumu evlere çok ‘cool’ bir hava katıyor. Özellikle halı ve koltuklardaki renk uyumuna perdelerin de yine bu renklerin ‘arkadaşlarının’ eşlik etmesi ortaya çok şık görüntüler çıkarıyor.

Büyük yer kaplamayan aksesuarlar kullanmayı tercih edin

Aksesuarlar da yine fazla kalabalık materyaller kullanmaktan kaçınmanızda fayda var. Küçük ve fazla sayıda yerine büyük ama çok da göze batmayan aksesuarlar kullanmanız daha mantıklı olabilir. Örneğin kitaplığınızın üzerini küçük biblolarla süslemek yerine daha ilgi çekici ve orta boyut şeklinde adlandırabileceğimiz tasarım harikası bir heykelle süslemeniz daha şık duracaktır.

Ya duvarlarınızda kullanacağınız üçlü set tabloların yerine orta boy ve şık bir tablo salonunuzun mobilyalarıyla daha uyumlu hale gelecektir. Evinizin tabanı koyuya yakın bir renkte ise halıda da çok fazla büyük boyut tercih etmeyin deriz. Yerlerin sade görüntüsü de salonunuzun bu halini tamamlamaya yetecektir.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler