cilt yaşlanmasının belirtileri ve çözümü, Cilt yaşlanması, illa ki sonunda tüm insanları yakalayacak. Genellikle 30’lu yaşlardan sonra kendini gösteren bu gelişme yine de bizim elimize bağlıdır, istersek ve uğraşırsak daha geç tarihlere atabiliriz. Vücudun iç yaşlanmasını, yani organ yaşlanmasını engelleyemesek de dışı, güzelliğimizi koruyabiliriz. İlk önce cilt yaşlanmasını tespit etmek gerekiyor. Bu yazımızda ilk olarak cilt yaşlanmasının belirtileri listesini sizlere sunduk; ardından ise cilt yaşlanmasını önlemek adını nelerin yapılabileceğini belirttik. Unutmayın ki en önemli şey doğal bir alanda yaşamak ve doğal beslenmektir.

Kaz ayağı bölgesi cildinizde ilk yaşlanma belirtileriyle karşılaştığınız bölge.

Bu bölgedeki yaşlanma belirtilerini kolayca fark edebilirsiniz. Yüzünüzün diğer bölgelerinden daha hızlı kırışan ve yaşlanan bu bölge için günde iki kez göz kremi kullanabilirsiniz.

Günde iki kez uygulayacağınız göz çevresi kreminize ek olarak güneş koruyucu uygulamayı da unutmayın.

Cildiniz ışıltısını kaybettiğinde yaşlanmanın bir diğer belirtisiyle karşı karşıyasınız demektir.

Yaşımız ilerledikçe cildimizdeki kan dolaşımı yavaşlar. Cildimiz artık kendini eskiden olduğu kadar hızlı bir şekilde ölü hücrelerden arındıramaz.

Cildinize bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Peeling gibi cildi ölü hücrelerden arındıran cilt temizleyici ürünler ve maskeler uygulayarak kendiniz cildinizin işlemeyen bu fonksiyonunu canlandırabilirsiniz.

Haftada bir kez cildinizi derinlemesine temizleyin ve ölü hücrelerden arındırın.

Şişkin gözler yaşımız ilerledikçe karşımıza çıkan bir diğer belirti. Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Yaşlanmaya ek olarak yoğun ve uykusuz geceler ve aşırı tuz tüketimi de buna destek olabilir.

Tuzlu yiyeceklerden uzak durarak ve düzenli bir uyku rutini yakalayarak gözlerinizdeki şişkinlikten kurtulabilirsiniz.

Göz çevresindeki mor halkaları ve şişliği önlemeye yardımcı göz jellerini de kullanarak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Dudaklarınızı çevreleyen parantez çigileriniz her geçen gün daha da belirgin bir hal alıyor mu?

Burnunuzdan çenenize doğru inen bu çizgiler de ne yazık ki bir yaşlanma belirtisi. Cilt sıkılaştırıcı serumlar bu bölgede etkili olabilir.

Birkaç danla serumu temiz cildinize uygularken bu bölgeye masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Kaş çizgileri de cildinizin yaşlanma belirtilerinden biri. Hem güneş ışınlarıyla hem de yaşlanmayla birlikte oluşan bu çizgileri gidermek için yapmanız gereken şey oldukça basit!

30 Spf’lik güneş koruyucunuzu cildinize ve kaş bölgenize düzenli bir şekilde uygulayabilir ve kırışıklık olan bölgeyi nemlendirmeyi deneyebilirsiniz. Kuru cildin daha çabuk kırıştığını unutmayın!

Kırışıklıklara katlanabiliriz ama yaşlanma lekelerine asla! Cildinizde oluşan yaşlılık lekeleri cildinizde güneşin zararlı etkileriyle birlikte oluşur.

Cildin bazı bölgelerinde pigmentasyon daha yüksektir ve cildiniz güneşe maruz kaldıkça bu bölgelerde koyu lekeler oluşmaya başlar.

Cildinizde koyu lekeler görmek istemiyorsanız güneş koruyucu kreminizi, büyük şepkanızı ve güneş gözlüklerinizi ihmal etmeyin!

Dudak çevresindeki kırışıklıklar kadar sizi yaşlı gösteren başka hiçbir şey olamaz.

Eğer sigara içiyorsanız bu kötü alışkanlığınızdan kurtularak dudaklarınızın kırışmasını engelleyebilirsiniz.

Dudak çevresindeki kırışıklıklarınız için sıkılaştırıcı serumlar kullanabilirsiniz. Ayrıca rujdan önce dudak kalemi kullanarak rujunuzun dudak çevresindeki kırışıklıklara kaçmasını engelleyebilirisiniz.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler