cildi ışıldatmanın yolları, Cildinizin normal şartlardaki parlaklığını kazanması için nem ve kuruluk oranlarının denge içerisinde olması gerekir. Aşırı nemli ya da aşırı kuru bir cildin solgun gözükmesi gayet normal iken, onu makyaj malzemeleri ile parlak göstermeniz oldukça zordur. Düzenli beslenme ve hava kirlilik oranı cildin güzelliğinin korunması için en önemli etmenler başında geliyor. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi ve kullanılması gereken bazı şeyler de bulunmakta; bunlarla birlikte cildinizi oldukça parlak gösterip, katı bir matlıktan kurtarabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizlere cildi parlak göstermek için neler yapabileceğinizi detaylı bir şekilde aktardık.

* Enerjiyle ışıldayan ciltler!
Yorgun, matlaşmış bir cilde ve siyah halkalara sahipken kendinizi iyi hissetmeniz mümkün değil. Kendinize hızlı bir detoks maskesi uygulayabilirsiniz. C vitamini cildinizdeki renk farklılıklarını giderir ve yüzünüze ışıltı verir. Bu nedenle C vitaminli bir peelingi tercih edebilirsiniz.

* Ayaklarınızı ferahlatın!

Uzmanlar, nane kokusunun beyni uyardığını belirtiyor. Siz de öncelikle içinde nane veya benzeri canlandırıcı kokular olan bir duş jeli ile yıkanın. Ölü hücrelerinizden kurtulmak için de banyo lifi kullanabilirsiniz. Lifin verdiği his de sizi canlandırmaya yardımcı olacaktır. Daha sonra yumuşaklık ve ferahlık hissi kazandıran, kolay emilen Oriflame Nane & Kivi Özlü Ayak Kremi ile ayaklarınızı tazeleyin. Sonrasında da ayaklarınızı hızla ferahlatın! Oriflame Nane & Kivi Özlü Ayak Spreyi ayaklarınızı hızla serinletip ferahlatır.

* Krem yumuşaklığının keyfine varın!

Enerjiniz tükendiğinde, vücudunuzun fonksiyonları daha yavaş ve yetersiz çalışmaya başlar. Hücreleriniz su kaybeder ve cildiniz kurur. İçerisinde besleyici vitamin ve proteinler bulunan bir nemlendirici kullanırsanız cildinizi onarabilirsiniz. Cildin su tutma kapasitesini artıran kremler kısa sürede cildinizi yumuşacık yapabiliyor.

* Gözaltınızdaki morluklardan kurtulun!

Şişmiş gözlerinizin üzerine koyacağınız salatalık dilimleri veya kafein içerikli bir losyon damarları daraltır ve gözaltındaki sıvı birikimini azaltır. K vitaminli göz kremlerini deneyebilirsiniz.

* Solgun cildinize renk katın!

Cildinizi canlandırmak krem formüllü bir fondöten kullanabilirsiniz. Böylelikle, cildinizi hem nemlendirmiş hem de kızarıklığını azaltmış olacaksınız. Parmaklarınızın ısısı, dağılımı kolaylaştıracağından uygulamayı elinizle yapabilirsiniz. Güneş koruma faktörlü, ince kıvamlı fondötenler sizin için uygun olabilir.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler