cildi parlatmak için, Sıcak ya günlerinde cildimiz kuruyor ve terliyor, farklı bir paradoks. Yazı bir kenara bırakın, kışın da aynı şeyleri yaşıyoruz; yani sürekli bir döngü bu. Bu esnada biz kuruluğa alışmamalı, cildi parlatmak için uğraşmalıyız. Cildinizi parlatmak için birçok kreme ya da losyona ihtiyacınız yok, doğal yollarla da gayet güzel bir şekilde cildinizi parlatabilirsiniz ve daha sağlıklı olur. Biz de bu yazımızda sizlere cildi parlatmak için neler yapabileceğinizi detaylı bir liste halinde aktardık. Cildi parlatma konusunda en büyük etken duş oluyor. Onun ardından ise aldığınız vitamin ve proteinler.

Fırçanızı yıkayın

Bir kadının parlak ve canlı bir cilde sahip olmamasının ilk nedeni budur. Kadınlar çoğu zaman makyaj fırçalarını temizlemez. Daha doğrusu kadınların %72’si fırçalarını veya makyaj süngerlerini daha önce yıkamamıştır bile.

Uzmanlar iki-üç haftada bir allık ve pudra fırçanızı, haftada bir de fondöten fırçanızı yıkamanız gerektiğini söylüyor. Yüz temizleyiciniz veya şampuanınızla fırçalarınızı temizleyebilirsiniz.

Yeterli selenyum olması şart!

Bu kez ışıldamak için atıştırın…. Ay çekirdeği ve fındık bol miktarda selenyum içerir. Bu da cildin elastikiyetini artırır ve cilt kanseri riskini azaltır. Anlayacağınız ceviz ağaçları cildiniz için bir diğer iyi seçimdir.

Lekelerin ve izlerin geçmesi için gerekli olan şey Macadamia ağacı meyveleri ceviz ve fındıkta mevcuttur.

Telefonunuzu temizleyin

Akıllı telefonlara siz de bağımlı mısınız? Biz de öyleyiz. Stanford Universitesi’nin araştırmalarına göre, düzenli kullanılan İphone’lar tuvaletten bile daha pis olabilir. Cam ekranıysa hapşurma gibi durumlarda hemen hemen tüm mikrobu üzerinde toplar.

Bu kadar mikrobik bir aleti her cildinize değdirdiğinizdeyse oluşan sivilcelenmelerden canınız sıkılabilir. Her gün telefonunuzu ve kılıfını temizlemeyi unutmayın.

Serum kullanın

Dermatologlar serumları her zaman öneriyor. Bir kere kullanmaya başlayınca bunun nedenini anlayacaksınız. Serumlar, krem ve losyonların daha konsantre edilmiş halidir.

Daha az miktar kullanıp daha iyi sonuçlar ortaya çıktığını göreceksiniz. Serum alırken antioksidan ve pentapeptit içeren ürünler alın. Onlar sizin için en iyileri üstelik pahalı da değil.

Olay Regenerist Micro-Sculpting Serum ihtiyacınız olan herşeyi içerir. Yeni yıkadığınız cildinize uygulayın daha sonra nemlendiricinizi veya güneş koruyucu kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

Daha fazla uyuyun

Güzellik uykusunun bu adı almasının bir sebebi var. Uyku ihtiyacı cildinizde kötü etkiler yaratır. Solgun bir ifade, ruhsuz bakışlar gibi sizi sersemlemiş gösteren neden uykusuz olmanızdır. Bu durum da cildinize kendini yenilemesi ve kurtarması için bir şans tanımaz.

Her akşam yeteri kadar uyuduğunuzdan emin olun, böylece daha parlak bir cilde kavuşmanız kolaylaşır.

Sütü azaltın

Gerçekten ruhsuz, sersemlemiş bir haldeyseniz ve cildinizle debeleniyorsanız, bir süre için süt içeren ürünleri almayın. Süt içeren ürünler inek hormonları içerir bu da yağ bezlerini uyarır ki bu da akne oluşumuna neden olur.

Sütlü ürünleri tamamen kesin, bu salata sosları için de geçerli. Bu ürünlerden vazgeçmek istemiyorsanız, süt seviyesinin en düşük olduğu ürünleri seçin ki, hormonlarınız için de elverişli olsun.

Duşun dozu önemli

Cildin capcanlı ve kalmasını sağlayan şok edici nedenlerden biri de duşu kapatmanız. Sıcak bir duş uyanmanızı sağlayabilir. Fakat cildiniz için bu iyi değildir.

Sıcaklık vücudunuzdaki başlıca yağ noktalarını açar ve yumuşak bir patlama oluşturur. Kan damarlarınız basınca ve kırmızılığa neden olarak soğukkanlı deriyi genişletir. 20’li yaşlarınızdaysanız, eski haline dönmesi bir saati alır. 30’larınızdaysanız iki saat kadar sürer. 40’lı yaşlardaysanız da normal haline dönemeye bilir de.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler