Cilt bakımı bayanların en önem verdikleri ve en ihtiyaç duydukları kişisel bakın çeşitlerinden biridir. Ayrıca her kadını erkekten ayıran cildin ne kadar pürüzsüz ve bebeksi olmasıdır. Kadınların cildinde uyguladığı her şey örneğin ağdalar bile cildin bozulmasına pürüzler ve sivilceler olmasına sebep olabilir. Bunun için her bayanın cilt bakımını, peeling, losyon ve benzeri uygulamalar ile gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tüm bakımları yaptıktan sonra cildinizin hala kuru ve mat görünmesinden rahatsızlık uyabilirsiniz. Şimdi bunları gidermek adına cildin parlak görünmesi için ne yapılmalı konusuna deneyeceğiniz.

Temizlik önemli; cildin parlak görünmesi için ne yapılmalı konusun ilk şartı cildinizde her türlü bakım önerilerini uygulayabilirsiniz fakat bunun kalıcı olması için öncelikle cildinizi temiz tutmalısınız.

Egzersiz yapın; yüz egzersizi sizi daha dinç göstermenin yanında zamana daha zor yenileceği anlamına geliyor. Yüz egzersizi yaparak ardından ılık su ile yıkamalısınız.

Ölü hücrelerden kurtulun; cildinizi yıkamak kolay fakat etkili bir temizlik yöntemi değildir. Haftanın bir ya da birkaç günü cildinizi keselemeli ya da peeling losyonları ile uygulama yapmalısınız. Bu sayede cildin parlak görünmesi için ne yapılmalı konusunda bu önerileri kullanarak bir adım alabilirsiniz.

 

 


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler