ayrılık sonrası dikkat edilmesi gerekenler, Her aşkın bir sonu vardır ve ne kadar uzatmaya çalışsak da birlikte mutlu olduğumuz zamanı, maalesef bir zaman geliyor ve beraber kalmaya devam etseniz bile aşkınız sona eriyor. Eğer ayrılırsanız tehlike çanları çalmaya başlamış demektir sizler için. Ayrıldığınız varsayarak biz de size önerilerde bulunacağız. Önceliğimiz aşk acısı çekmenizi önlemek olacak; belli olmaz kimin ayrıldığı. Bunun yanı sıra artık tek bir birey olduğunuzun farkına varmanıza ve sosyal yaşama daha kısa sürede adapte olmanıza yardımcı olacağız.

Eski sevgilinizden uzak durun!
Ne olursa olsun, her zaman başınız dik olmalı. Ayrılıktan sonra bir anlık özlemle sesini duymak için aramak yada özlediğinizi belirtmek için asla aramayın. Bir süre zarfında sessiz kalmayı tercih edin. Siz ne kadar kendinize güvenirseniz o kadar çekici olursunuz. Çaresiz bir kadın asla çekici değildir.

Üzülmenize dayanamayan arkadaşlarınızdan uzak durun!

Eski sevgilinizi çok özlediğiniz bir anda sizin üzüldüğünüzü gören bir arkadaşınızın bir anlık, sizi onu aramanıza yönelik telkinlerine karşı dikkatli olun. Sizin o an üzüldüğünüzü gören arkadaşınızın size bir an iyilik yapmak için verdiği tavsiye, sizi daha çok üzebilir. Ayrılık döneminde daha sert arkadaşlarınızla görüşmeniz, sizin yararınıza olacaktır.

Öncesindeki eski sevgililerinizi aramayın!

Yenisinden ayrıldıktan sonra eskisine dönmek zaten saçmadır. Unutmayın onlardan da ayrılırken aynı üzüntüyü yaşadınız. Bir anlık boşluğunuzu sizi daha da üzebilir.

Dinlediğiniz şarkılara dikkat edin!

Duygusal şarkı dinlemek için asla bu dönemi seçmeyin. Daha haraketli müziklerle eğlenmeye çalışın. Unutmayın romantik şarkılar her zaman, eskileri hatırlatır ve sizi bunalıma iter.

Onu sosyal ağda takip etmeyi bırakın!

Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde, eski sevgilinizin her paylaşımından pay çıkarmayın. Unutmayın; onu her zaman ne yaptı diye kontrol etmek; acınızı daha da artırır. Eğer ben kendime hakim olamıyorum diyenlerden iseniz, yapabileceğiniz en iyi şey hesabınızı kapatmak yada onu arkadaş listesinden silmek olacaktır.

Sonsuza dek bunalımda kalacağınız fikrini silip atın!

Unutmayın her acı birgün diner. Çoğu zaman insanlar bu acının sonsuza dek kalacağına inanır ama hiç bir aşk acısı sonsuza kadar sürmez. Bunu yapmakla, belki gerçek aşkı elinizden kaçıracaksınız.

Acınızı hafifletmek için karşınıza çıkanla unutmaya çalışmayın!

Elbette birgün başkasıyla tanışacaksınız ama hemen değil. Tanıştığınız insan belki size uygun olabilir. Ama ayrılık evresinde yeni bir ilişkiye doğru atılan her adım, ayrılık acısını unutmak adına atılmış ise size zarar verecektir. Hiç acelesi yok; kusursuz bir zamanda daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler