Göz alıcı ve nefis kesici iftarların vakti hayli yaklaştı. Eğer siz de iftarlarda ailenize hangi yemekleri yapacağınızı düşünüyorsanız onların başına ayran çorbasını getirmelisiniz. BU sene yaz aylarına denk gelen ramazan ayı sıcak günlerde oruç tutmamızı sağlayacakken gerçekten çok zorlayacak. En çok soğuk tüketildiğinde dile güzel gelen ayran çorbası ise iftarda ilk tüketilmesi gereken çorba olarak gözümüze çarpıyor. Hem o bunalımı bir anda vücuttan atacaktır hem de tadı fazlasıyla güzel ve insanı kesmiyor.

İlk önce ayran çorbası malzemelerine bakacağız. Eğer ayran çorbası nasıl yapılır diye sorarsanız ilk bunları bilmemiz gerekiyor.

Malzemeler

1 Su Bardağı Yoğurt
4 Çorba Kaşığı Pirinç
7 Su Bardağı Su
1 Adet Yumurta
1 Çorba Kaşığı Un
2 Çay Kaşığı Tuz

İlk olarak bir tencerede suyu kaynatmalı ve ardından içine pirinçleri koymalısınız. Farklı bir kaba geçin ve içinde yumurta, yoğurt ve unu karıştırdıktan sonra pirincin de piştiğini görüyorsanız karışımı tencerenin içine boşaltın. 10 dakika sonra çorbanın üzerine tuz ekebilirsiniz. Servise hazır hale gelmiş olan çorba üzerine nane ve pul biber de dökebilirsiniz.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler