Kadınlar arasındaki genel kanının aksine Alman pastasının evde yapımı gayet basit. Malzemeleri de her evde bulunacak türden. Bir göz atmanızda fayda var.

Alman pastası için ihtiyacımız olan malzemeler 3 fincan toz şeker, 3 yumurta, 4 kahve fincanı un, 1 kahve fincanı su, 1 çay kaşığı kabartma tozu, 2 çay kaşığı limon kabuğu rendesi.

Krema için ise 1 yumurta, 3 kaşık un, 3 kaşık toz şeker, 2 su bardağı süt, 1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi bulundurmanız yeterli.

Önce yuvarlak kalıbı iyice yağlayıp unlayın. Daha sonra yumurtayı, şekeri, limon kabuklarını bir tencereye koyup iyi karıştırın. Ancak tencerenin alüminyum olmaması gerekiyor. Kabartma tozu kattığınız unu da eledikten sonra hafifçe karıştırın. Daha sonra 1 fincan suyu koyun ve 1-2 defa daha karıştırıp bir kalıba boşaltın. Hafif derece sıcaklıkta 30-35 dakika kadar pişirin.

Kremayı yapmak için ise yine alüminyum olmayan bir tencere tercih edin. Tencerenin içine yumurtayı, şekeri ve unu üzerine süt koyarak hafif hafif ezin. Üzerine de limon kabuklarını koyun ve karıştırarak pişirin. Kaymak tutmasını engellemek için çırparak soğutmakta fayda var.


admin

Bir yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler