Kaş Dolgusu

16 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 3.504 kez okundu.

Kaş dolgusu nedir sorusu son dönemlerde kaşlarında meydana gelen eksikliklerde şikayetçi olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Kaş dolgusu geçici olarak da olsa hem şekil hem de doku bakımından kaşlarınızda memnun olmadığınız noktaların düzeltilmesi sağlamaktadır.

Kaşlarda meydana gelen seyrekliklerin ortadan kaldırılması için kaş konturu ya da dolgusu yapılabilmektedir. Son dönemlerde oldukça popüler bir yöntem olan bu dolgunun profesyonel kişiler tarafından uygulanması ve alerji testinden geçmiş materyaller ile işleme alınması gerekmektedir. Aksi takdirde alerjik reaksiyonlar meydana gelebilmektedir. Özellikle hijyen konusunda da seçici davranılmalıdır.

Kıl Tekniği Nedir?

Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptıranlar ve uzmanların görüşlerinin de dikkate alınması ile beraber elde edilecek olan temel özellikler ve işlem detayları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Uygulamanın yapılacağı alan temizlenir ve dezenfekte edilir. Bu alanın işleme hazır hale gelmesini sağlar. Daha sonrasında uygulama yapılmaya başlanır.
  • Kullanılacak olan bütün materyallerin alerji testlerinden ve dermatolojik uyumluluktan geçirilmiş olması da ayrıca dikkat edilmesi gereken detaylar arasında bulunmaktadır.
  • Kıl tekniğinde elde edilecek olan sonucun diğer yöntemlere gör çok daha doğal olduğu görülmektedir. Örneğin tek tek kıllar nasıl doğal olarak cildinizde sıralanıyorsa eklenecek olan detaylar ile çizilecek olan kıllar da doğal kaşlarınızdan asla farklılık arz etmeyecektir.
  • Uygulamayı yapacak olan kişinin daha kolay hareket edebilmesi için ve hatalara olabildiğince az yer verilmesi için ön çizim uygulanmaktadır. Ön çizim üzerinden kıl tekniği ile geçilerek gerekli olan kaş boşlukları doldurulmaktadır.
  • Ön çizim konusunda kişilerin gerekli olan uyarılarda bulunması ve kendi istedikleri kaş tipinin oluşturulması için de uyarılarda bulunmaları gerekmektedir. Bu şekilde ortaya çıkacak olan sonuç çok daha memnuniyet verici olacaktır.

Renk Seçimi: Uygulama sırasında kullanılacak olan boyanın seçilmesinde de büyük bir özen gösterilmektedir. Hem göz hem de cilt ve saç rengine göre özel bir seçim yapılmaktadır. Bu şekilde hiç yağmacık durmayan bir sonuç elde edilmektedir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git