Çene Dolgusu Etki Süresi

18 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 5.270 kez okundu.

Dolgu kalıcı bir işlem değildir. Bu nedenle risk almadan çene dolgusu yaptırabilirsiniz. En fazla 6 ay içerisinde etki kaybolacak ve hiçbir iz ya da deformasyon meydana gelmeyecektir.  İşlem sonucunu beğenmediğiniz takdirde işlemi yinelememe imkanınız da bulunmaktadır. Genellikle dolgu sonucundan büyük ölçüde memnuniyet sağlandığı bilinmektedir. Çene dolgusu kalıcılığı uygulanan materyale göre değişim gösterse de kişilerde meydana gelecek en yüksek kalıcılık 1 sene olacaktır. Sonrasında sanki hiç dolgu yaptırmamışsınız gibi yünüz eski haline dönecektir.

Çene Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulanan her işlemde olabileceği gibi çene dolgusunda da bazı yan etkiler mevcuttur. Bu yan etkilerin meydana çıkması farklı değişkenlere göre kendini göstermektedir. Bunlardan bazıları;

  • Uygulama tekniğine göre ciltte meydana gelen reaksiyonlar
  • Uygulanacak olan ürün sebebi ile ortaya çıkacak sonuçlar
  • Uygulamanın geneline bağlı olarak beklenen reaksiyonlar

Bütün bu detaylar göz önünde bulundurularak kişilere uygulama sağlanmaktadır. Ciltte herhangi bir deformasyonun meydana gelmemesi ve beklenmedik bir etkinin doğmaması için işlem öncesinde alerji testi yapılması önerildiği de belirtilmelidir. Bu şekilde uygulanacak olan materyale cildinizin tepki verip vermeyeceği net olarak anlaşılmaktadır. Profesyonel olmayan yerlerde yapılan işlemlerde bu tip testler yapılmadığı için ortaya çıkan yan etkilerin ve cilt reaksiyonlarının çok daha fazla olduğu görülmektedir.

Dolgu ile çene büyütme işlemini yapacak olan uzmanın da bu konuda göstermiş olduğu kabiliyet oldukça büyük bir değişkendir. Uygulamanın uzman kişiler dışında hiç kimse tarafından gerçekleştirilmesine izin verilmemelidir. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek olan komplikasyonların seviyesi oldukça yüksek olacaktır. İmmün sistemin direkt olarak yabancı bir madde algılayarak taarruz ettiği maddelerin dolgu işlemi sırasında kullanılmaması da ayrıca belirtilmesi gereken detaylar arasındadır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git