İnsan cildi yaşlandıkça sarkmaya başlar. Belirli bir yaştan sonra vücutta bulunan hücreler sağlıklı bir şekilde beslenemez. Metabolizmanın yavaşlaması sonucu yaşlanan hücreler cildinizin sarkmasına sebep olmaktadır.

Bayanların en rahatsız olduğu durum ciltlerinde oluşan sarkıklar ve bunun sonucu oluşan yaşlılık hissidir. Belirli bir yaştan sonra oluşan sarkıklar artmaya başlar ve bayanda fiziksel ve psikolojik olarak bir etkilenme başlar. Ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın artık cilde yakışmamakta ve bayan kendini genç hissedememektedir. Artık güzelleşmek için yapılan tedaviler yada yöntemler işe yaramamaktadır.

Sarkıklar Neden Oluşuyor?

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre eriyoruz. Evet yanlış duymadınız yaşlandıkça erimekteyiz. Bu yüzden dolayı cildimiz sarkıyor ve vücutta hoş karşılayamayacağımız görüntüler oluşuyor. Yüzde oluşan sarkıkların en büyük sebebi elastikiyet kaybı. Yapılan tedavi yada yöntemler işe yaramadığı taktirde yüzde sarkmalar baş göstermekte.

Gençlik resimlerimiz ile yaşlılık resimlerimiz oldukça farklıdır. Yaşlandıkça cildin büzüştüğünü bilmekteyiz. Bunun yanında yüzümüzde bulunan kemiklerde de bir değişiklik yaşanmaktadır. Genç iken elmacık kemiğinin ve çenenin oluşturduğu taban üçgen bir şekildedir. Yaşlandıkça bu üçgen kaybolmakta ve tam tersine dönmektedir. Bunun en büyük sebebi yaşlılıkla elastikiyet kaybı ve yer çekimi ile aşağı doğru çekilen yağlardır. Kilo alıp vermekte yüz yapımızın değişmesine ve zamanla sarkıkların oluşmasına sebep olabilir. İşte en büyük yaşlılık belirtisi üçgen yapının ters dönmesidir.

Sarkıklardan Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Sarkan yüzü eski haline getirebilmek için volumetrik yöntemler uygulanmaktadır. Volumetrik yüz germe işlemi ile elmacık kemikleri aşağı doğru sarkmış olan cilt eski haline getirilebiliyor. Kullanılan bu yöntemde mutlaka bir uzmana başvurulmalı tedaviye başlamadan önce cildinizde gözlemler yapılmalıdır.

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler