Uzun Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

24 Temmuz 2020 tarihinde eklendi, 144 kez okundu.

Uzun saçların bakımı kısa saçlara oranla daha fazla özen ister. Saçlar saç derisinden uçlara doğru gittikçe zarar görmeye meyillidir. Uzun saçlarda saç uçları çatallaşıp ikiye ayrılınca bu durumu düzeltmenin tek yolu saçları kestirmektir. Eğer uzun saçlara sahipseniz onların bakımı için bazı püf noktaları bilmeniz gerekir. Bu durum hem işinizi kolaylaştıracak hem size zaman kazandıracaktır.

Saçların yıkanması uzun saçların bakımı için tek başına yeterli değildir. Saçınıza uyguladığınız her şampuandan sonra saç kremi sürmeli ve saçlarınıza hafta da bir özel bakım uygulamalısınız. Saçlarınızı yıkamadan önce mutlaka tarayın. Taradıktan sonra yıkarsanız banyo sonunda saçlarınızı tararken daha az karışmasını sağlarsınız. Saçlarınızı kesinlikle ıslakken atkuyruğu yapmayın. Serbest halde olan saç daha çabuk kurur. Islak saçlar daha hassastır. Kullanacağınız en basit saç lastikleri bile saçınıza zarar verecektir. Saçınızı kurularken havluyla saçlarınızı kesinlikle ovalama yapmayın. Bunun yerine havluyu başınızın üstüne bastırın ve havluyu saç uçlarına doğru hafifçe kaydırın. Saçlarınıza kumaş kaplaması olmayan metal tokalar, taçlar ve lastik halkalar kullanmayınız. Bu aksesuarlar zamanla kepek tabakasını yok eder ve saçların çabuk kırılmasına yol açar. Evdeyken saçınızı açık bırakın ve saçınıza hiçbir model yapmayın. Saçlarınızı kurutmak için asla saç kurutma makinesini tercih etmeyin. Saçlarınızı doğal yollardan kurutun. Saçlarınıza fön makinesini uygularken mümkünse makineyi soğuk ayarda kullanın. Saçlarınıza sıcak hava gerekiyorsa o zaman fön makinesi ile saç deriniz arasında belli bir mesafe bırakın. Saçlarınızı doğal tellerden yapılmış fırçalar ile fırçalayın. Saçlarınız için en güzel parlaklığı böyle elde edersiniz.

Uzun saçların bakımında yapılması gerekenleri yaparsanız saçınız hem sağlıklı olur hem parlak saçlara sahip olursunuz. Saçlarınıza gerekli bakımları uyguladığınız sürece saçlarınızı devamlı olarak kestirmek zorunda kalmazsınız.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git