Susam Yağının Cilde Faydaları

19 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 9.134 kez okundu.

Susam yağının cilde faydaları gün içerisinde vücudun herhangi bir bölgesine uygulandığı taktirde en az beş farklı katkıyla karşılaşılmasını sağlıyor olmasıdır. Bunların arasında vücudun üst ve alt tabakalarının nemlendirilmesi, Omega 6 ve 9 barındırması ve asit dengesi açısından kaliteli olmasıdır. Çok fazla kullanılmaması ve düzenli kullanımla cildin rahatlatılması sağlanmalıdır.  Vitamin ve mineraller açısından son derece zengin olan bu yağı bir sünger veya elinizle bacaklarınıza, yüzünüze, sırtınıza ve yara bulunan bölgelere de rahatlıkla sürebilirsiniz. Sürülecek olan bölgenin yapılandırılması için mineraller direkt olarak cildinize göre çalışmaya başlayacaktır.

Susam Yağı Cilde Zararlı Mı?

Susam yağının cildin üst yüzüne olan faydaları arasında genleşmesini sağlamasına ve gerilmesine yardımcı olması en üst sırada gelmektedir. Zararlarıyla ilgili yapılan açıklamanın bulunmaması da çok olmayacak şekilde normal ve yoğunlukta istediğiniz bölgeye sürebilmenizi kolaylaştırıyor. Vücudun özellikle de topuklarda ve dirsek gibi bölgelerinde kullanıldığında nem sağlanmasını çok daha kolay bir hale getiriyor. E ve A vitaminlerinin alınabilmesini ve bu vitaminlerle genç görünüme sahip olunabilmesini kolaylaştırması da antioksidanlar sayesinde mümkün olabilmektedir.

Cilde herhangi bir zararı bulunmayan yağın en temel ve dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de doymamış yağ bakımından zengin olduğunun bilinmesidir. Çok fazla kuruyan veya terleyen bölgelerinizde kullandığınızda o bölgelerin ter fonksiyonlarının da düzene girmesine sağlanabilecek ve faydalar görülebilecektir.

Etiketler:




Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git