Retroyla günümüz modasına her yerde rastladığımız şu günlerde yazlık elbiselerde de pudra rengi yine kendini göstermeye başladı. Retro dedik çünkü pudra rengi özellikle 1970’lerde kadınların vazgeçilmez kıyafetlerinden biriydi. Ancak son yıllarda özellikle Hollywood yıldızlarının üzerinden çıkarmadığı elbiselere göz attığımızda pudra renginin diğerlerine göre hep bir adım önde olduğunu görüyoruz.

Pudra rengi elbiselerin bir başka özelliği de gerçekten yaz mevsiminin hakkını veriyor olması. Bunun sebebi de pudra renginin özellikle bronz tenlerdeki muhteşem duruşu. Elbiseye göre yaptığınız makyaj da tutarsa gecenin kadını olmamanız için hiçbir sebep yok gibi görünüyor. Bu makyajı da aşırıya kaçmadan yine açık tonlarda ve hafif olarak tanımlayabiliriz.

Başka bir renkte ayakkabı veya aksesuar aramaya gerek kalmadan pudra rengi ayakkabı, çantayla tamamlanabilen pudra rengi elbiseyle ılık yaz gecesi partilerinde boy göstermeniz mümkün. Ancak küçük bir uyarı yapmadan da geçmeyelim. Pudra rengi elbiselerin sarışın hanımlarda o kadar da güzel olmadığını söylememiz gerekiyor. Pudra rengi elbiselerin hakkını veren bronz ya da buğday tenli hanımlar.

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler