minimum makyaj maksimum güzellik, Makyaj her ne kadar bizler için vazgeçilmez bir güzellik aracı olsa da erkeklerin doğal güzelliğe daha çok değer veren kadınlardan daha fazla hoşlandığını daha önce defalarca kez aktarmıştık sizlere. Bu yüzden ne kadar az makyaj kullanıp cildimizi ne kadar sağlıklı ve bakımlı tutarsak bizler için o kadar iyi. Biz de bu yazımızda sizlere minimum makyaj ile maksimum güzelliğe ulaşmanın yollarını detaylı bir şekilde sunduk. Önemli olan kendi doğal güzelliğinizi keşfetmeniz ve minimum darbeyle maksimum güzelliği nereye verebileceğinizi saptamak.

Kendinizi hangi günler güzel hissettiğinizi düşünün. Belki de bu hissinizin makyajla bir ilgisi olmadığını düşünüyorsunuz kim bilir… Deneyin! Bir yere gideceğiniz bir gün değişik yöntemler deneyin. Yapacağınız kedi gözü makyajı ya da süreceğiniz kıpkırmızı bir ruj belki de tam size göredir. Doğallığı sevseniz de arada böyle değişiklikler insana iyi gelir.

Diğer insanlarda dramatik bir göz makyajı ya da kalın öe plana çıkarılmış kalın dudakları seviyorsunuz belki de… Her insanın sahip olduğu yüz hatları var, kalın dudaklara sahip değilseniz aynı makyaj türünü kendinize minimalize şekillerde uygulayabilirsiniz. Bu tür bir dudak makyajını günlük yaşantınıza uygun hale getirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu konuda uçuk pembe bir ruj size oldukça yardımcı olur. Küçük kuyruklu bir göz makyajı yapmayı da unutmayın. O gün etrafınızdaki bütün övgüleri toplayacaksınız…

Gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız, bir aydınlatıcıdan yardım alın. Göz çevrenize uygulayacağınız aydınlatıcı onları daha büyük gösterecek… Göz kenarına uygulayacağınız bu işlemde, iç kısımlardan göz bitişine doğru olan yolu izleyin. Ayrıca alacağınız ürünü cildinizden çok açık veya çok koyu tonlarda almayın ki ortaya doğal bir görünüm çıkabilsin. Mesela büyük elmacık kemikleriniz varsa, bu makyajı tamamlayıcı olarak onları ön plana çıkarabilirsiniz.

Her zaman beğeniyle baktığınız kedi gözü makyajını artık kendinizde denemeye ne dersiniz? Size bu işlem için yirmi dakika gerekiyor. Eğer çok aceleniz varsa bu uygulamayı bir başka güne bırakın… Renkli bir nemlendirici, rimel ve parlatıcı size aceleniz olduğunda yetecek bir makyaj stili. Fakat ekstra dakikalarınız varsa daha çarpıcı bir stille tanış! Yapacağın keskin kedi gözü makyajı sizi her yerde ön plana çıkaracak…


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler