Kişiye Uygun Güneş Gözlüğü Seçimi

3 Haziran 2020 tarihinde eklendi, 631 kez okundu.

Güneş gözlüğü göz sağlımız için çok önemlidir. Hem sağlam ve dayanıklı olması önemlidir. Çünkü gözlüğü uzun süre kullanmak isteriz. Sağlık için de kullanılan bu gözlük ayrıca çok önemli bir aksesuar parçasıdır. Yüzümüzde uyumu sayesinde çok şık bir görünüme sahip oluruz. Bu sebeple kişiye uygun güneş gözlüğü seçimi önemlidir. Yüze uygun seçilmeyen bir güneş gözlüğü, dış görünüşün bütün güzelliğini bir anda bozar. Kişiye uygun güneş gözlüğü seçimi son sezon trendleri takip etsek de yine de asıl önemli olan yüz şeklimize uygun olup olmamasıdır.

Oval Yüz

Oval yüzü belirleyen keskin bir çene ve çok geniş olmayan alındır. Yüzün uzunluğu genişliğine oranla fazla olup elmacık kemikleri çıkar. Aslında oval yüz neredeyse tüm gözlük tiplerini kaldırabilen bir yüz şeklidir. Güneş gözlüğü seçecekler için en şanslı yüz şekli oval yüzdür. Yüzün doğal orantısını bozmayacak şekilde güneş gözlüğü seçilmelidir.

Yuvarlak Yüz

Yüzün uzunluğu ile genişliği arasında neredeyse fark olmayan bir yüz şeklidir yuvarlak yüz. Yanaklar dolgundur ve yüz daire şeklindedir. Yuvarlak bir yüze sahip iseniz eğer yüzünüzde seçeceğiniz güneş gözlüğü tipi zıtlığı yakalamalı. Kare ve dikdörtgen çerçeveli modelleri tercih edildiği zaman yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Yuvarlak, küçük ve aşağı doğru genişleyen gözlükleri tercih etmeyin. Çünkü yüzünüzü daha da yuvarlak görünmesine neden olur.

Kare Yüz

Uzunluğu ve genişliği neredeyse eşit, aynı olan yüz tipidir. Alın, elmacık kemikleri ve çene köşeleri geniştir. Yüz hatları sert ve belirgin bir yüz şeklidir kare yüzüdür. ince ve kıvrımlı çerçeveler yüzünüzün hatlarını yumuşatır. Bu sebeple bu tarzda gözlükler seçilebilir. Geometrik ya da dikdörtgen çerçeveler kesinlikle tercihiniz olmamalı. Çünkü yüzünüzü daha da keskin gösterir ve yakışmaz.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git