Yaşlılıktan olgunluğa geçiş sırasında bayanlar psikolojik olarak sıkıntı yaşamaya başlarlar. Eski gençlik günlerine büyük bir özlem başlar. Bunun sonucu güzelleşebilmek ve kendilerini daha iyi hissedebilmek için yeni yöntemler aramaya başlar.

Bayanlar dikkat. Uzman doktorların yapmanızı önerdiği şeyler haricinde sağda solda duymuş olduğunuz yöntemleri kesinlikle uygulamayın. Güzel görünmeye çalışırken kendinizi daha yaşlı bir halde bulabilirsiniz.

Hangi yaşta olursanız olun sizi daha genç ve daha güzel gösterecek güzellik uzmanı doktorlardan alınmış tavsiyeleri burada paylaşacağız. Yazımızı dikkatlice okuyunuz.

Aynı yaşta olmanıza rağmen etrafınızda sizden daha genç görünen bayanlarla tanışmışsınızdır mutlaka yada tanıdığınız insanlar vardır. Peki onlar bu güzelliği nasıl sağlayabiliyorlar. İşte size güzel görünmenin yolları ve sırları. Yıllar geçtikçe cildiniz daha yaşlı ve sarkık görünmeye başlar. Bunun en büyük sebebi yaşlılık ve yer çekiminin etkisidir.

Peki bu sarkıkların ve yaşlılığın önüne nasıl geçilebilir?

Beslenmenize çok dikkat edin. Yüzünüzdeki kırışıklara yol açan etmenleri en çok etkileyen şey antioksidanlardır. Antioksidan içerikli meyve ve sebze yediğiniz taktirde yüzünüzdeki kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

-Portakal, üzüm, ananas, mandalin gibi meyveler cildinizin dostlarıdır. Bunların yanında şeker içeren ve fazla yağlı besinlerden kaçınmanız gerekmektedir. Sebzelere gelince ıspanak, brüksel, lahana gibi yeşil renkli sebzeleri tüketmeye çalışın.

-Makyaj yaptıktan sonra cildinizi iyice temizlemeyi unutmayın. Şunu iyi bilmelisiniz yüzünüzde kalan her makyaj cildinize zarar vermektedir.

-Spor yapın. Spor merkezlerine giderek ne şekilde nasıl spor yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

-Birçok bayanın bildiği şey kirpikleri kıvırmak. Bunu sizde yapın. Kıvrılan kirpikler sizlei dışardan daha güzel ve daha genç göterecektir.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler