Evde konforlu bir kullanım sunan stor perde, özellikle temizleme aşamasında düşündürücü olabilmektedir. Eve stor perde temizleme işlemi için öncelikle perdenin modeline de bakmak önemli olacaktır. Ahşap ve kumaş perdelerin modellerine göre fırça ya da sadece buharlama makinasıyla temizlenebilir. Ancak düzenli olarak tozunu almanız kirin kalıcı olmamasını sağlayacaktır.

Stor Perde Evde Nasıl Yıkanır?

Stor perde yıkamak için öncelikle perdeyi mekanizmadan çıkartmanız gerekmektedir. Mekanizmasından ayrılan kumaş stor perdeyi, yumuşak başlı bir fırçayla öncelikle kuru bir şekilde hafifçe fırçalayın. Üzerindeki tozların gitmesini sağladıktan sonra sabunlayarak suyla durulabilirsiniz. İyice durulmayı ihmal etmemeniz oldukça önemli, aynı zamanda kuruma aşamasında da dikine tutunuz. Stor perde iyi durulanmadığınd leke yapabilmektedir.

Ahşap Stor Perde Evde Nasıl Temizlenir?

Ahşap stor perdenin suyla fazla temas etmesi çabuk yıpranmasına neden olabilir. Bunun için hafif nemli suyla temizleyebilirsiniz. Ancak kumaş ve ahşap birlikteyse, ahşap bölgelerini çok fazla suya değdirmeden sabunlu suyla yumuşak bir fırça yardımıyla köpürtebilir daha sonra durulayabilirsiniz.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler