burcu esmersoy makyajı, Ekranların sevilen sunucusu ve oyuncusu Burcu Esmersoy’u herkes tanıyordur. Kickbox yaptığını bildiğimiz ünlü isim aynı zamanda güzelliğiyle de tüm erkeklerin hayallerini süslüyor; biz kadınlar için de hedef olarak görülüyor. Ne kadar onun gibi olamasak da onun makyajını çok rahat bir şekilde yapabiliriz. Aşağıda sizlere tüm detaylarıyla Burcu Esmersoy Makyajı’nı aktardık. Yazıdan da belli oluyor ki ince detaylara fazlasıyla dikkat edilmesi gerekiyor. Zaten bilindiği gibi Burcu Esmersoy en çok göz bölgesine makyaj için yoğunlaşıyor.

Çok ince bir consealerla göz kapağını tamamen kapatıp ardından transparan pudra ile göz kısmını matlaştırıyorum. Burcu’ya koyu göz makyajı dışında soft göz makyajlarında far rengi olarak genelde sedefli toprak tonlar oluyor.

Hafif gölge gibi uygulanan, bronz kahve tonuna, göz kapağının iç kısımlarına doğru kahvenin açık tonlarını uygulayarak, gözdeki gölge kısmının belirgin olması sağlanıyor.

Burcu’nun çok sevdiği göz pınarlarına doğru inen beyaz sedefli aydınlık far rengi. Mavi gözlü kadınlar bu uygulamayı rahatlıkla yapabilir. Bu işlem renkli gözleri daha bir belirgin ediyor.

Göz içine siyah eyeliner kullanmıyorum. Krem rengi ya da beyaz göz kalemiyle göz içine sürdüğümde göz büyüyor artık bu puf noktayı herkes biliyor.

Burcu Esmersoy takma kirpik kullanmıyor. İki kat maskara uygulamasıyla hacimli ve göz alıcı kirpiklere kavuşuyor.

Burcu Esmersoy’a neredeyse hiç fondöten kullanmıyorm. Çünkü zaten gerek yok! Leke gibi sorunları olmadığından kapatıcı ürünler kullanmaya gerek yok. Burcu cildini daima temiz tutar.

Mac Face and Body fondöten kullanıyorum Burcu’ya. Yüz gölgelemesi dediğimiz highlight uygulamasını en ince detayına kadar yaparız.

Elmacık kemikleri koyu, şakak kısımları koyu, burun kenarları koyu bir gölgeleme uygularım. Bu uyguladığım işlemlerin ardından transparan pudra ile hem bazı sabitleştirir hemde yaptığım yüz gölgelendirmeyi softlaştırırım.

Genelde açık tonlar kullanıyorum Burcu zaten doğal tonları tercih ediyor. Dudak kalemiyle conture çekip kalemle dudak içinin ortası hariç her kısmını boyarım. Mac Kinda Sexy Ruj’la dudağın tamamını boyar dudak makyajını bitiririm.

Dudak makyajı uygulaması ciddi geçen bir bölüm. O güldünde elimde bir allık fırçasıyla siper alır yanaklarına tam güldüğü ve dolduğu kısma hafif bir şeftali tolarıyla dokunuş yapar, fresh bir görünmesini sağlarım.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler