İlk bir yıl bebeklerde alerji fazlasıyla karşılaşılan bir durum olmaktadır. Bebeklerin vücudu ya da tükettikleri besinlere göre vücutta oluşan algılama sistemi ile uyarı olarak alerji oluşmaktadır.

Bebeklerde Alerji Nasıl Oluşur?

Yeni doğan bir bebek ilk bir yaşına kadar vücudu da onunla birlikte çevreyi tanımaktadır. Bu sebeple dışarıdan gelen herhangi bir ot, hayvan tüyü, polenler ya da sigaranın dumanı gibi birçok etki bebeğin cildinde uyarı oluşturmaktadır. Besin olarak tükettiği yiteceklerde ya da mama içerisinde olan bir besine karşı da yine uyarı vererek ciltte alerji oluşumuna kaynak olmaktadır.

Alerjinin Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerin besin olarak tükettikleri bir yiyecek sonrasında verdikleri aşırı tepki alerji yapmaktadır. Bu da kusma, öksürük, ishal gibi belirtileri ile göstermektedir. Fakat ciltte bir alerji belirtisi var ise burada gözde kızarıklık, burun da kaşıntı, yüz de kaşıntı gibi bebeği rahatsız eden alerji belirtileri olmaktadır. Alerji evde yapılan tedavi yöntemleri ile geçici olmaktadır. Aksi takdirde doktora başvurmanız önerilmektedir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler