Bebekler İçin Hastaneye Ne Götürülür?

23 Haziran 2020 tarihinde eklendi, 512 kez okundu.

Üzerlerine titrediğimiz bebeklerimiz hastalandığında pek çok anne baba panik olur. Özellikle gece düşmeyen ateş, öksürük, herhangi bir enfeksiyon durumunda bebeğimizin hastaneye yatırılması gerekli olabilir. Olası bir hastaneye yatma durumunda bebekler için hastaneye ne götürülür? Yanımızda götürmemiz gereken şeyleri belirleyip bir liste yaparsak hastanede zor durumda kalmamış oluruz.

Hastane Yatışı İçin Yanımıza Almamız Gerekenler

Bebekler için öncelikle biberon ve birkaç biberon ucu yanımızda olmalı, pişik kremi, bebek bezi, yeterli kıyafet ve iç çamaşırları, ıslak mendil, bebek bakım örtüsü, çarşaf, oyalamak için birkaç oyuncak, kendiniz için emziriyorsanız önden açılan gecelik, terlik ve kirli torbası akla ilk gelenler. Bebeğiniz için hazır kavanoz mamalarından da yanınıza alabilirsiniz. Bebekler için hastaneye ne götürülür diye düşündüğümüzde belli başlı götürülmesi gerekenleri bir liste halinde sıraladık.

Hastane Yatışının Süresi

Bebeğimiz için götürdüğümüz malzemeler yatış süresince yetecek düzeyde olmalıdır. Bebek arabası veya ana kucağı da çocuğunuzu oyalamak, gezdirmek için gerekli olabilir. Hastane yatışı stresli bir süreç olsa da bebeğinizle kurduğunuz iletişim iyileşme sürecini hızlandıracak, ilgi ve sevgi gören bebeklerin bağışıklığı güçlenecektir. Bebekle sık sık konuşmak, tatlı ve sevici sözlerle alakadar olmak hastane sürecinin kolaylıkla bitivermesine yardımcı olur. Bebekler genelde kolay ve sık hastalanırlar. Bağışıklıklarını kuvvetlendirmek için yeterli beslenmeleri önemlidir. Kavanoz mamaları pratik olması açısından bu tarz durumlarda beslenme desteği açısından iyi bir seçenektir.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git