Evde Doğal Makyaj Malzemesi Hazırlama

22 Haziran 2020 tarihinde eklendi, 161 kez okundu.

Teknolojinin ilerlemesi, nüfusun artması ile her şeyin yapaylığa doğru gittiği bir  dünyada yaşamaya başladık. İnsan sağlığına zararlı katkı maddeleri sadece hazır paketlenmiş, raf ömrü uzun yiyeceklerimizde değil iç içe olduğumuz pek çok şeyde bulunmakta. Makyaj malzemelerimizde de pek kimyasal maddeler olduğunu göz önünde bulundurursak evde doğal makyaj malzemesi hazırlama konusunda neler yapabileceğimize bir göz atalım.

Ne Tür Makyaj Malzemeleri Yapabiliriz?

Doğallıktan yana olmakla birlikte tasarruf etmeyi tercih eden çoğu kadın cilt bakım ürünlerini evde kendileri yapmakla birlikte makyaj ürünlerini de üretmeye başladılar. Evde kolaylıkla yapabileceğimiz doğal makyaj ürünlerinden doğal far yapımına kısaca göz atalım: yarım tatlı kaşığı ararot nişastası, yarım tatlı kaşığı kurutulup toz haline getirilmiş pancar, tatlı kaşığının ucu ile kakao ve tatlı kaşığının ucu ile shea yağını karıştırarak pembe renkli bir göz farı hazırlayabiliriz. Eyeliner yapımı için de dört tatlı kaşığı aloe vera jeli, yarım tatlı kaşığı kakao, iki tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı gereklidir. Malzemeleri karıştırıp soğuk bir ortamda muhafaza etmeliyiz.

Ev Yapımı Allık ve Fondöten

Evde doğal makyaj malzemesi hazırlama hem kolay hem de sağlıklı bir seçenektir. Yarımşar tatlı kaşığı hibiskus tozu, kakao ve ararot nişastasını karıştırarak çok hoş bir allık elde edebiliriz. Nişasta rengini açacak, hibiskus ise koyultacaktır. Oranları kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Porselen görünümünde doğal bir cilt için fondöten yapabiliriz. Bunun için; çeyrek su bardağı mısır nişastası, iki yemek kaşığı kakao tozu, birkaç damla zeytinyağı, bir tatlı kaşığı tarçın, on damla E vitamini, bir yemek kaşığı bentonit kili yeterli olacaktır. Metal olmayan bir kaba karıştırdığınız malzemenizin rengini açmak isterseniz mısır nişastasını, koyulaştırmak isterseniz kakao veya tarçını biraz fazla katmalısınız.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git