Saç Dökülmesini Önleyen Kürler

9 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 2.314 kez okundu.

Saç dökülmesinin önüne geçilemez sadece ertelenebilir. Örneğin, ertelemede en başarılı kür lavanta kürüdür. Saçı dökülen kadın erkek fark etmeksizin bir çay kaşığı lavantayı kaynayan 3 bardak suda 5 dakika bekletir. Temiz nemli saça kür ılıdıktan sonra dökülür. 3 duşun ardından yaptığınızda artık saçlarınızın dökülmediğini fark edeceksiniz. Bu tarif Ender Saraç’a aittir. Kısaca suyu kaynatın, altını kapatıp lavantayı ekleyin, ılık olduğunda saçınıza uygulayın. 3 aydan sonra 1 ay mola verin. Yoksa saç yapınız sertleşir ancak uygulamayı bir aydan fazla bırakırsanız saçlarınız yeniden dökülmeye başlar. Bu kür testesteron hormanının saç dibine geçmesini önlediği için saçınızın dökülmesini engeller.

Saç Dökülmesini Önleyen 1. Kür

Malzemeler;

– Isırgan yağı

– Lavanta yağı

– Kekik yağı

– Susam yağı

Uygulanışı;

Özellikle gelin adaylarının düğün dönemlerinde saçlarını uzatmak için kullandığı lavanta yağlı kür oldukça etkili. Bir kere kullanmak üzere hazırladığınız karışımı saçlarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra zamanınız olduğu kadar (1- 2 saat) saçlarınızda bekletin ve durulayın.

Saç Dökülmesini Önleyen 2. Kür

Malzemeler;

– Tarçın

– Bal

– Zeytinyağı

– 2 adet yumurta

– Limon

Uygulanışı;

Limonun saçlarınıza parlaklık, yumurta, bal ve zeytinyağının dayanıklılık sağlayacağı bu kürü tüm malzemeleri göz kararı karıştırmak suretiyle saçlarınızda 20 – 25 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Saç dökülmesini önlemek için bitkisel çözümlerin dışında bir de gün içerisinde 2 litre ve üzeri su tüketirseniz saçlarınızdaki kırıkların ve kuruluğun azaldığını fark edersiniz. Sizlerle paylaştığımız bu bitkisel kürlerle birlikte vücut sağlığınıza göstereceğiniz özen, gür ve parlak saçlar olarak size geri dönecektir.

Sağlıklı günler dileriz…

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git