Deniz ve Havuz Suyu Saçları Yıpratır Mı?

20 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 2.197 kez okundu.

Deniz ve havuz suyunda bulunan çeşitli maddeler saçların yıpranmasına, kopara dökülmesine neden olur. Özellikle de klorlu su saçın en büyük düşmanı. Klorlu su, kumaşlara dahi zarar verir. Bu nedenle havuzdan ve denizden sonra mutlaka saçın güzelce durulanması ve bu zararlı maddelerden arındırılması gerekiyor. Deniz ve havuz suyu saçları yıpratır mı diye bir düşünceye kapıldıysanız hiçte haksız sayılmazsınız.

Saç Bakım Tavsiyesi

Tatile gidecek olan kişiler saçlarına bakım yapmak adına mineral değeri yüksek şampuanları tercih etmeli. Deniz suyu, saçların mat görünmesine neden olur. Havuz suyu ise saça büyük zarar vererek koparak dökülmelere bile neden olabilir. Saç kreminizi her duş sonrasında mutlaka kullanın. Jojoba ve aleoevera gibi doğal yağlar saçlarınızın güçlü kalması açısından oldukça önemli.  Özellikle de saçınız boyalı ise yıpranma derecesi daha çok artacaktır.  Yıpranma dışında saç renginde de solma gibi zararlı etkiler görülür. Çeşitli saç bakım kremi ve saç yağları ile saçlarınızı bu zararlı etkilerden kurtarmanız mümkün.

Özellikle de tatilde saçlarınızı her denizden ve havuzdan çıktığınızda mutlaka durulamanız gerekiyor. Klorlu suyun etkisinden saçlarınızı kurtarmak adına özel yağlardan ve saç kreminden de yararlanabilirsiniz. Saçlarınız yeterince zarar göreceği ve hassas bir yapıya döneceği için tatil döneminde düzleştirici gibi saça yüksek ısı veren aletlerden uzak durmanızda yarar var.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git